Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik szakmát választanátok?

Melyik szakmát választanátok?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és már egyre többet foglalkoztat a kérdés hogy hol tanuljak tovább/milyen pályát szeretnék választani. Nagyon szeretem a fizikát és minél többet akarok megtudni az univerzum működéséről, így gondolkozok az elméleti fizikusi karrieren. A problémám az, hogy apám (bár nem ellenzi) nem is támogatja annyira az ötletemet, mondván túl kevés az elhelyezkedési lehetőség. Továbbá nincs még letisztult képem arról hogy miként is telik el egy munkanapja az elméleti fizikusoknak.

A másik tervem a mechatronikai mérnök, mert szeretek robotokkal foglalkozni, építeni és programozni azokat. Erről annyit biztosan tudok hogy könnyű elhelyezkedni vele, de itt is csak egy körülbelüli képem van a tényleges munkáról.

Sokan ajánlották az olajipari mérnökséget, azzal biztatva hogy jól keres és sokat utazik, de erről semmilyen biztos tudásom nincs.


Tudom hogy a saját véleményem számít és hogy nem a fizetés az első, hanem hogy szeressem amit csinálok, de sokat segítene hogy ha egy-két tanáccsal, esetleg adattal (fizetés, lehetőségek, a munka pontos leírása, stb.) ellátnátok.


Sajnálom, hogyha túl hosszú lett.


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2013. jún. 30. 23:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Az olajipar jelenleg jól fizet, viszont ezt mindenki jól tudja, ezért mindenki arra pályázik. Ehhez annyira okosnak sem kell lenned, nem kell egyéniségnek lenned.

Viszont Te tálentummal vagy áldva: azt csináld, amit szeretnél, ne azt, amit a jelenlegi sablon mutat.

Nyugodtan legyél elméleti fizikus akár kevesebb jövedelmért, viszont megbecsült és nem is akármilyen szakmád lesz!:)


Hajrá!

2013. jún. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a tanács attól függ, mit tudsz virítani?hányból lesz, és miből emeltszintűd, legalább egy felsőfokú, egy közép, vagy emeltszintű nyelv...a felső csípőből angol, a középfok, vagy emeltszintű az német/spanyol/orosz/kínai..


Nos, ha ezek biztosak, akkor csillagász, villamos mérnöki kar,vegyészet. Neked e háromban van a jövő...


még pár hambit megeszel, mire bejutsz a műszakira....


sok sikert.


addig a nyelvekre gyúrj éjjel-nappal...

2013. júl. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Fizikus:

Oda születni kell. Tudom, mert én is sokáig kergettem ezt az álmot, reggeltől estig néztem a Discovery Channelt, olvastam Michio Kakut, Stephen Hawkingot, Lawrence M. Krauss-t, Paul Davies-t, stb. A valóság magahoz térített. Ezek az emberek már középiskolás korukban felületi integrálokat csináltak, Lawrence M. Krauss például 21 évesen lett tnaszékvezető. Egy évem van vissza...

Lehetsz fizikus ilyen kvalitások nélkül is, de hiába. Rabszolgamunkákat fogsz kapni a laborban és névtelenül halsz meg.

Persze a fizika alapszakból ágaznak le frankó, piacképes szakmák, geofizikus, meteorológus, fizikatanár. Tudom, mert én is oda akartam menni+egyik haverom oda jár, ELTE-TTK fizikára.


Mérnök

Villamosmérnök, gépészmérnök, közlekedés/járműmérnök egyértelműen piacképes szakmák. Én villanyos volnék végeredményben (BME-VIK)

A mechásokról sokan mondják, hogy kicsit gépész, kicsit villany, leginkább egyik se, de azért ők sem rágják a küszöböt.


Olajmérnök. Passz. Csak tudom, hogy van ilyen.


Szerintem legyél mérnök, fogsz itt te kapni olyan hajmeresztő fizikát, hogy rájössz, a fizikus nem is olyan buli, mint hitted (differenciálegyenletek, stb).


Üdv

2013. júl. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Sári Attila válasza:

Attól függ mit akarsz csinálni az életbe. Azt tanácsolom képzeld el magad 30 évesen. Képzeld el, hogy milyen munkát akarsz végezni. Ha egy jól felszerelt irodában képzeled el magad ahol esetleg hetekig nem kérdezi meg senki mit csinálsz és abban leled örömödet, hogy képletek segítségével új teóriákat igazolsz vagy elvetsz akkor elméleti fizikus.

Ha egy gyárban, vagy fejlesztőként konkrét kézzelfogható eredményt produkáló csapatban képzeled el magad akiket sokszor hajt a határidő, szűkös a költségkeret, a munkád eredménye viszont azonnal ipari hasznosításra kerül akkor mérnök legyél.

Milyen mérnök? mindegy. A mechatronika a 21. század mérnöki tudománya.

2013. júl. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A mérnök nem csak tervezőmérnök!


Nem is akarok az lenni, az üzemeltetés vonz. Pont ezért kívánom a hátam közepére a tervezést, rövid határidő, szűkös költségkeret, én meg lusta vagyok és ráérős... :-/


Viszont amiben állati penge vagyok, kiskorom óta, az a hirtelen jött helyzetek megoldása. És ugye azt mondják, hogy üzemeltetésben a határidő egy másodperccel a hiba előtt volt :-D

És az nekem nagyon feküdne, ülök a monitor előtt és nézem halál nyugodtan mi folyik, még könyvet is ráérek olvasni, aztán HIBA!, kocsiba vágom magam és pillanatok alatt hozom a döntéseket, hogy mielőbb visszatérjen minden.


Tudom milyen ez, ismerősöm is mérnök és az üzemeltetésben dolgozik.

2013. júl. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!