Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha felsőfokú szakképzésre...

Ha felsőfokú szakképzésre járok mi történik ha nem tudom befizetni a tandíjat?

Figyelt kérdés
Csak eltanácsolnak vagy valahogy behajtják rajtam? És ha esetleg kèsőbb szeretném ott elkezdeni az alapképzést az gondot fog jelenteni?
2013. júl. 6. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha eleve tandíjas vagy akkor simán csak passzíválnak. 2 félévet lehet így elleni, utána megszűnik a hallgatói jogviszonyod. Fizetni nem kell semmit ebben az esetben. Ha viszont államis voltál csak nem sikerült a 30 kreditet megszerezned akkor a hallgatói szerződé lép életbe. Nem írtad a pontos helyzeted.
2013. júl. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szeptembertől megyek fizetősre fszre és még nem biztos a munkám amit csinálni szeretnék és nem tudom meg lesz e az anyagi forrás
2013. júl. 6. 20:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Ekkor semmi sem történik, pl. felvesznek de nem iratkozol be ha látod hogy nem tudod fizetni..olyan mintha semmi sem történt volna.

Ha beiratkozol és kiírják a tandíjat és nem fizeted be akkor vagy amit írtam passzívra tesznek és nem vizsgázhatsz, vagy törölnek a hallgatói névsorból, de fizetési kötelezettséged nem keletkezni. Nyilván azt már szeptemberben tudni fogod, a legtisztább akkor döntened.

2013. júl. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen akkor elvileg már tudni fogom, de mindenképp el szetetném kezdeni ha felvesznek. Egyébként köszönöm a segítséget!
2013. júl. 6. 20:40
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy ha passzívra tesznek akkor még hallgatónak,diáknak számítok?
2013. júl. 6. 20:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Érdeklődd meg a T.O-n!

Passzivra nem nagyon fognak tenni

2013. júl. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én is ezzel a témával kapcsolatosan érdeklődnék.

Az én helyzetem a következő:

2012. szeptemberében elkezdtem egy FSZ képzést rész ösztöndíjjal (állami). A 2 félév alatt nem sikerült összeszednem a minimális kreditet (2. félévben dolgoztam, így nem tudtam bejárni a kurzusokra), így most átraktak fizetősre.

Szerettem volna passziváltatni magamat, de nem lehet, mert a szak megszűnik.

Viszont a tandíjat meg nem tudom befizetni, meg igazából nem is szeretném folytatni a tanulmányt ezen a szakon.

Ilyenkor mi a teendő? Felhívtam a HSZI-t, ott sem tudtak válaszolni rá..

Valakinek volt már hasonló esete?

Az a baj, hogy tavaly szeptemberben ugye már alá kellett írni a hallgatói szerződést..

2013. szept. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha két félévet voltál államis akkor ez egyik félév árát kiszámlázza neked az oktatási hivatal, azt ki kell fizetned, vagy hallgató maradsz és folytatod a tanulást fizetősön, és megpróbálod behozni a lemaradásodat. Fizetned így is úgy is kell.
2013. szept. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!