Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a Miskolci Egyetem...

Milyen a Miskolci Egyetem olajmérnöki szak? Mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

2013. júl. 8. 10:33
 1/7 A kérdező kommentje:
mennyire lehet olajmérnökként elhelyezkedni?
2013. júl. 8. 10:43
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Nincs ilyen szak.. műszaki földtudományi szakon van olaj és gázmérnöki szakirány ahova csak a legjobbak jutnak be
2013. júl. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Van olajmérnök szak, de csak mesterképzésben angol nyelven.

De gondolom a műszaki földtudományi alapszak olaj és gézmérnöki szakirányára gondolsz.

Műszaki földtudományira nem nehéz bekerülni múltévben 262 pont elég volt. Mivel a szaknak 4 szakiránya van: bánya- és geotechnikai, előkészítés-technikai, földtudományi, olaj- és gázmérnöki ezért a bekerültek között már nagy a harc hogy a képzés folyamán ki kerülhet olaj- és gázmérnöki szakirányra. (ezt tényleg csak a legjobb tanulók mehetnek, mert tülekedés van a szakirányért, és egyetemi tanulmányi eredmény alapján lehet erre bekerülni)

Nehéz szak, ez nem egy light képzés, rengeteget kell tanulni. Elhelyezkedés viszont könnyű, ezeket a szakembereket szinte levadásszák a cégek már végzéskor annyira kelendőek.

2013. júl. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
csak a legjobbak :D ez marha jó volt! értsd ha 4es az átlagod, felvesznek. :) egyébként beképzelt gyerekek gyülekezete....
2013. júl. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
#4 Ennek a válaszolónak savanyú a szőlő, mert valószínűleg ezért jelentkezett MFK-ra, csak nem jött össze a dolog ;)
2016. dec. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Évekkel ezelőtt én írtam a választ. A nagyon okos, kötözködő kommentelő nem tud/tudott szöveget értelmezni. Igen felveszik középiskolai 4-es átlaggal a szakra, de a szakirányra való jelentkezésnél már mindegy mlyen a középiskloai átlaga. Ott már az egyetemi teljesítmény alapján kerül be valaki, ugyanis az első része az oktatásnak egyforma nincsenek szakirányok mindenki ugyanazt tanulja. Aki középiskola után tud egy műszaki karon 4-es átlagot produkálni az nagyon-nagyon szuper, ezek a legjobb tanulók az adott képzésben.
2016. dec. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Évekkel ezelőtt én írtam a választ. A nagyon beképzelt, kötözködő kommentelő nem tud/tudott szöveget értelmezni. Felveszik egyetemi 4-es átlaggal a szakirányra, aki középiskola után tud egy műszaki karon 4-es átlagot produkálni az valószínűleg nem 0-24-ben a rokiban volt merevrészeg, ha ezek a legjobb tanulók az adott képzésben, akkor azért ilyen drága ma az olaj. Egyébként 4 es átlagot elérni nem egy nagy durranás.
2017. okt. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!