Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételinél hátrányos helyzet...

Felvételinél hátrányos helyzet miatt hány pluszpontot kapok?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömtől kaptam egy 2011-es felsőoktatási tájékoztatót, abban azt írják, hogy 20 pont jár érte, de a felvin azt találtam, hogy 40 pont. Megváltoztatták a törvényt és már 40 pont jár érte vagy én értelmezem rosszul?

-Egyébként azért kapnám mert középiskolai tanulmányaim során a rendszeres gyermekvédelmi támogatást folyósítottak, a jegyző védelembe vett.-

Erre kicsit sokallanám azt a plusz 40 pontot, ezért tettem fel a kérdést.


2013. júl. 9. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

20 pont jár érte.

Halmozottan hátrányos helyzetűnek jár a 40 plusz pont.

2013. júl. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, akkor jól gondoltam, köszönöm! :)
2013. júl. 9. 15:58
 3/8 anonim ***** válasza:
tényleg megváltoztatták a törvényt és 40 pont jár érte!!! én is gyermekvédelmi kedvezmény miatt fogok plusz 40 pontot kapni
2013. júl. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

és hogy alátámasszam idézet a Felviről:

"Előnyben részesítés jogcímén (azaz hátrányos helyzetért, tartós nevelésbe vételért, árvaságért, fogyatékosságért, gyermekgondozásért összesen) jogcímenként és összesen 40 többletpont adható."

2013. júl. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

és itt egy táblázat is hozzá szintén a Felviről:

[link]

2013. júl. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocs tényleg megváltozott a dolog, és 40 pont jár egységesen, nem hozza külön a felvi hogy hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű.. (de nem régen annyi szent, mert még pár hete is a 20 és 40 pontos variáció volt a hivatalos verzió)

Tehát kedves kérdező 40 pontot fogsz kapni pluszban, ha nem olyan helyre jelentkezek ahova kell a 2 db. emelt érettségi, mert ott ugye semmilyen plusz pontot nem tudsz kapni..

2013. júl. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek, akkor ezek szerint mégis csak jól értelmeztem.:)
2013. júl. 9. 17:04
 8/8 anonim válasza:
Undorító, hogy valaki 40 pontot kap csak a nagy semmiért. 40 PONTOT! (csak ne csodálkozzanak, hogy az egyetemisták 42%-a kibukik….) Ez nem téged minősít, csak nagyon idegesítő….
2015. aug. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!