Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jövőre érettségizek. Hogy...

Jövőre érettségizek. Hogy tanuljak, hogy tényleg sikerüljön? Nagyon félek.

Figyelt kérdés
Magyarból nem tudok érvelni..,valami ötlet?

2013. júl. 9. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem is kell, írj akkor verselemzést. A szövegértelmezésben lévő érveléses feladatok (ha lesz egyáltalán) pedig általában a szövegben található érvek átfogalmazása szóval ott se nagyon kell érvelni.


Amúgy pedig ha év közben kidolgozod a tételeket és egy-két próbaérettségit megcsinálsz (jó eséllyel ezt a tanár is elvárja tőletek), akkor szerintem nem lehet baj belőle.

2013. júl. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Magyarra felesleges tanulni.

Történelemre megtanulod a királyok tevékenységeit Istvántól Mátyásig, 1848-at, a kiegyezést és a dualizmust. Kb. 4 oldalba kis betűvel megvolt nekem Wordben és mindegyik esszém max. pontos lett (na jó nem, egybe fél pontot levontak!). Az említett témák közül kettő mindig van benne. És ez megalapozott álláspont, mivel jól utána jártam a dolgoknak. Összevetettem a követelményt és az összes érettségit és csodás következtetésre jutottam.

Matematikát sajnos 9.-től aktívan kell tanulni és akkor meg lesz a 90% fölötti eredmény. Utolsó 2 hónapba a könyvtárunkból kivettem 2 érettségis könyvet és azokat oldogattam.

Az angol pedig vicc:D

2013. júl. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem kell félni.

Mitől félsz?

Egyáltalán nem nehéz.

2013. júl. 10. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél kicsit gyúrni, akkor itt vannak az írásbelihez a vizsgakövetelmények. Ezeket nézd át nyugodtan. :)


[link]

2013. júl. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az a baj a magyarral,hogy szöveg alkotásom nulla,ha írok is valamit nem tudok 3 oldalt.
2013. júl. 10. 22:11
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat! :)
2013. júl. 10. 22:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát nekem se túl jó és mégis tudtam írni 3 oldalt. Mostanában már novella szokott lenni, ott meg pláne van időd egyesével végig menni rajtuk és minden részhez teszel egy-egy releváns megjegyzést.


Szerintem tényleg nem kell félned tőle, mert tényleg nem nagyok az elvárások, és szerintem 12-dikben biztos fogtok rá gyakorolni.


De ha nagyon gyakorolni akarsz, akkor olvass verselemzéseket, azzal is rögzülnek a fejedben gyakori észrvetételek, a szempontok, amiket érdemes megvizsgálni és bizonyos megjegyzések szaftosabb megfogalmazása.

Például az irodalom könyvedben gondolom vannak ilyenek.

2013. júl. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szia! érveléshez nagy olvasottság kell, nekem az nem volt, így azt alapból ejtettem. 2 opció marad, novellaelemzés, vagy versek összehasonlítása. ebből nekem a novellaelemzés teszett jobban, mert az hosszú, általában elsőre érthető nyelvezetű, nincsen túlbonyolítva.


van kb 12 pont a novellaelemzésnél, amit ha megtanulsz, máris össze tudsz hozni 3 oldalt(tér,idő,cselekmény,hely,szereplők jelleme,viszonyuk, stb).


ezután még hozzáteszel némi saját gondolatot, és kész is.

2013. júl. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!