Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha idén újra felvételiztem...

Ha idén újra felvételiztem másik főiskolára/egyetemre mert az 1. évem nem sikerült jól egy egyetemen, akkor miután beiratkoztam az újba és kiiratkoztam a régiből, a meglévő tárgyak elismertetése hogy működik?

Figyelt kérdés

1 évet jártam BME-VIK re, most váltok mert csak szenvedtem rajta, viszont van pár tárgyam amit esetleg be tudnék számíttatni a másik iskolában. Ehhez mi szükséges? Esetleg ez egyetem/főiskola függő? Kiiratkozhatok a mostaniból vagy még előtte kell intézkedni? Jelenleg a ponthatárokra várok hogy megtudjam hova vesznek fel.

BGF gazdaságinformatikus vagy BCE gazdaságinformatikus lenne jobb inkább? Köszönöm.


2013. júl. 10. 11:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Az új sulinak kérvényt kell írni, hogy mit kérsz, mellékelni a leckekönyved másolatát (vagy az eredetit),

s ők majd megnézik, mit lehetne "beszámítani".

Tehát mi az, amit esetleg nem kell újrajárnod (tanegységet). De nem olyan sokat szoktak beszámítani,

főleg ha csak két félévet jártál ki az egyetemen.

2013. júl. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Esetleg keresd meg az új iskola honlapját és ott nézd meg, rajta van-e a Tanulmányi-és Vizsgaszályzat (TVSz). Abban kellene keresgélni, ott szoktak ilyen szabályok leírva lenni, hogy hova címezve milyen kérvényt kell meddig benyújtani, mit kell mellékelni meg ilyenek.
2013. júl. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!