Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » C, D jogosítvány megszerzéséné...

C, D jogosítvány megszerzésénél is szívatnak az oktatók meg a vizsgáztatók? Valamint ott is érdemes "lefizetni" őket, mint a B kategória esetében? Azaz, ha nem fizetsz, nem engednek át?

Figyelt kérdés

2013. júl. 11. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Valahol elég gáz. Ott igazából abból szedik meg magukat, hogy nem az alapoktól kell kezdened, (tehát, hogy mi a kuplung, hogy kell sávot váltani, stb) így amikor befizeted a tandíjat, a gyakorlati órák kb. felét-háromnegyedét vezeted le, aztán azt mondják, hogy milyen jól megy, menjél vizsgázni. Ha meg megbuksz, vehetsz pót órákat, persze amit már befizettél azon felül.

Nekem pl. nem ajánlották fel a boríték és társait a nagy kategóriáknál, szerencsére nagyon jó érzékem is van a vezetéshez, így pót órákat sem kellett vannem, de nagyon sokaktól hallottam, hogy már az első gyakorlati óránál felmerült a boríték, attól függetlenül, hogy a tanuló mennyire volt béna vagy sem.

29/N

2013. júl. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elszomorító ezek szerint a helyzet...
2013. júl. 11. 12:16
 3/3 _BK válasza:

Ahogy 1-es mondja. A fülem hallatára mondta az oktató telefonba, hogy a 30 kötelező órát senki sem vezeti le. Furcsa is, hogy ugyanannyiból meg lehet csinálni egy C-s gyakorlati oktatást, mint egy személyautósat. (A kötelező óraszám megegyezik, ha jól emlékszem.)


Borítékról nem hallottam, a fentiek mellett ez nagyon szomorú lenne.


Az amúgy nem igaz, hogy B-nél nem engednek át a vizsgabiztos lefizetése nélkül. Pontosan meg van adva, hogy miért lehet megbuktatni valakit. Aki nem követ el bukást okozó hibát, az átmegy. Át lehet menni tisztán is. A korrupcióra szánt pénzt miért nem pótórára költik? Akkor még vezetni is jobban megtanulnának.

2014. júl. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!