Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Edutus Főiskolán első évemet...

Edutus Főiskolán első évemet fejeztem be szép átlaggal, és meglep, hogy önköltséges tanulóknak nincs semmiféle ösztöndíj. De miért nem, amikor gazdasági képzések idén az országban csak fizetősen indultak?!

Figyelt kérdés

2013. júl. 14. 19:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Számomra is rejtély ez a dolog, miért hiszi az állam, hogy aki önköltsègesen van, az automatikusan gazdag is. Végül is, épp csak a belemet nem dolgozom ki azért, hogy szeptembertöl fizethessem az egyetemet, mert az én 430 pontom nem elég. Közben meg lassan szârazkenyeren élünk itthon, miközben nézem ahogy a hármas tanuló barátaim havi húszezreket kapnal anyuci zsebpénze mellé
2013. júl. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy egy cipőben járunk! :(
2013. júl. 14. 21:12
 3/12 A kérdező kommentje:
Lepontozó...??
2013. júl. 16. 13:16
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is ez a helyzet a BGF-en, röhejes, hogy az önköltséges hallgatókat nem támogatja az állam, bár mondjuk van egy direkt az önköltségeseknek kitalált ösztöndíj sulin belül, de azt a pénzt a suli "gyűjtötte" össze, valamint, azért elég nehéz 3-as átlag fölé menni nálunk

az állam szerint pedig, aki önköltséges, az gazdag is..., azért egyszer szívesen körbevezetném őket egy államis vs. önköltséges hallgatók között

teljesen elszomorít a látvány, amikor egy államis hallgatót teljesen hidegen hagyja, ha 3.-szor is meghúzták egy vizsgán, amíg nekünk teperni kell a pénzünkért :(

2013. júl. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ez lemaradt: persze tisztelet a kivételnek
2013. júl. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek veletek. Bár én még nem jelentkeztem egyetemre, előbb elvégzek egy okj-s képzést és gyűjtögetem a pénzt, hiszen én is gazdasági irányba szeretnék továbbtanulni. Teljesen nevetséges, ami van ebben az országban. És még csodálkoznak, hogy aki teheti az külföldre megy. Szerintem pont azt kellene megbecsülni, aki tisztességesen készül, tanul. Nem feltétlenül gazdag az, aki költségtérítéses képzésen van. Persze vannak, akik megengedhetik maguknak, de szerintem a többség rengeteget dolgozik és tényleg megdolgozik a diplomáért!
2013. júl. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
a 4. és 5. válaszoló vagyok: ma érkezett meg a hír, hogy drága szeretett kormányunk megvonásai miatt a 2500 forintos vizsgadíjat felemelték 4500-ra... :)
2013. júl. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Elég szörnyű, hogy mindig olyan dönt, aki az adott témában egyáltalán nem jártas..
2013. júl. 27. 10:39
 9/12 anonim ***** válasza:
Az államisok után az egyetem normatívát kap, amit hallgatói juttatásokra kell fordítaniuk, ebből fizetik a tanulmányi és szociális ösztöndíjat. Utánatok nem kap az egyetem egy fityinget se, mégis miből fizessen nektek ösztöndíjat? Az államisok pénzéből?
2013. aug. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
mondjuk a vizsgadíjakból... :)
2013. aug. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!