Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mire kell pénz egy egyetemistá...

Mire kell pénz egy egyetemistának, amit általában nem számolnak bele az "újak"?

Figyelt kérdés

Szeptembertől kezdeném az egyetemet Pesten önköltségen (nincs állami hely) és érdekel, mik azok a dolgok, amit általában nem számolnak bele az emberek a plusz költségbe, és mennyi megy el apróságokra? Tudom, hogy ez változó, de ha tudnám kb mi az, amire én sem gondoltam, akkor utána tudnék nézni az áraknak.


Albérletben laknék, az fix 40k rezsivel, bérlet 4k, kaja nem tudom mennyi lenne, haza max egyszer utaznák havonta, mert messze lakom.

Füzetek, másolás, szórakozás, tisztálkodási szerek, néha egy kis csoki, ropi, üditő... ez nem tudom mennyi pénz.

Szóval valoszinűleg ki is hagytam valamit, jó lenne tudni nektek mire mennyi megy el, és ezen kivül mire kell még pénz.

Köszönöm. (19/F)



2013. júl. 15. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:

nekem barátnőm rendszeresen elfelejti beleszámolni a mosóport, öblítőt, domestost, mosogatószert, felmosórongyot, wcpapírt, és ezeket az alap felszereléseket, plusz a konyha alapfelszerelése itt ottvan, fűszerek, leveskockák.


a kaja, nasi, szórakozás mind igény kérdése, te tudod irányítani.

2013. júl. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Például tankönyvek: ez mondjuk elég szakfüggő, hogy mennyi kell és milyen áron. Jó részüket könyvtárból is be lehet szerezni, én is így csináltam, főleg az olyan könyveknél, amire az életben nem lesz többet szükségem. Szóval érdemes beiratkozni a Szabó Ervin Könyvtárba, így sok könyv árát megspórolhatod (kb. 3000 ft/év diákoknak). Persze nem kötelező megfogadni a tanácsomat, de nekem bejött. Vagy még egy megoldás, hogy olcsóbban megveszed őket használtan, pl. felsőbbévesektől vagy vaterán. (Nálunk olyan 25000 körül voltak újonnan az első féléves könyvek, de ha ügyes vagy, elég sokat le lehet faragni belőle.) Esetleg ha vannak jó kidolgozott tételek, be sem kell szerezni... :)


Ösztöndíj hiánya: Mivel önköltséges vagy, ez sajnos azt jelenti, hogy nem fogsz kapni se szociális, se tanulmányi ösztöndíjat. Esetleg az önkormányzatnál igényelhetsz Bursa Hungaricát.


Füzetek szerintem nem nagy pénz, inkább ugye a könyvek. Másoltatni is érdemes egyébként az ilyen Copyguru, Copystore helyeken az olyan könyveknél, ahonnan csak pár oldal kell.


Bulizás, szórakozás: Hát igen, erre azért elmegy némi pénz. Ez erősen attól függ, hogy mennyire vagy bulizós, vagy inkább otthon ülős típus.


Rezsi: Azért azt nézd meg, hogy abba mi tartozik bele, mert lehet hogy még pluszba fizetned kell mondjuk a tévéért, internetért stb.


Otthoni cuccok: Kaján kívül is kellenek háztartási eszközök, mosószer, mosogatószer, szalvéta, WC papír... Ezeket is számold bele! És érdemes olcsóbb helyeken vásárolni (pl. Tesco)


Kaja: Azt leginkább te tudod, hogy mennyit eszel, nassolsz stb.


Most ennyi jutott eszembe, ha lesz még ötletem, írok.

2013. júl. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Albérleti javítási költségek, még ha a tulaj ki is fizeti, először te fizetsz, viszel róla számlát, és akkor kapod vissza. Bulizás, tisztítószerek, mosópor, öblítő, esetleg ruhajavítási költségek.
2013. júl. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint az emberek ott szokták elszúrni, hogy nem tartják számon, mennyi pénzzel gazdálkodhatnak az adott hónapban, és azt hogyan osztják be. Apróságok nagyon elvihetik a pénzt, hiszen egyszeri alkalomra mindig azt mondjuk, hogy "még belefér". Csak amikor minden nap azon kapod magad, hogy hoppá, vettem valami szendvicset 500 Ft-ért a büfében, leugrottam 1 sörre egy haverral, amiből lett 4, volt kész ebédem, de megkívántam egy gyrost stb. Az ilyenre érdemes odafigyelni, ha spórolni szeretnél.
2013. júl. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még annyi,h a bérlet jobban jön ki ha negyedévest veszel. A havit 30 napra adják 3850 Ft, ebből ha veszel hármat az 11550 Ft 90 napra, a negyedéves pedig 11550 Ft de 100 napra. Ez uzzal hű de soakt nem lehet spórolni, de én így szoktam venni :D
2013. júl. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

kösz mindenkinek :).

Leírnátok hogy kb mennyit szoktatok még költeni egész hónapban összesen? :)

én úgy gondoltam hogy ha 40k az albérlet, akkor az mellett kell majd kb 35-40k ugy, hogy csak max 1x járok haza havonta. Szerintetek ez mennyire reális?

2013. júl. 16. 18:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem az utóbbi 3 évben kb így volt:

lakhatás 20

kaja-pia átlag kb 20

bérlet 4

internet 6

szal összesen kb 50, de ehhez hozzátartozik,h egy rokonomnál laktam, szal mosogatószert stb-t nem vettem, most ugyanez lesz a felállásom csak a lakhatás (mivel elköltöztem a rokontól) +20

és ebbe nem számoltam bele az alkoholt és cigit

2013. júl. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!