Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mire számithatok ha finnugoris...

Mire számithatok ha finnugorisztikát fogok tanulni az egyetemen?

Figyelt kérdés
Szeptembertől finnugorisztika szakon kezdek az egyetemen, az érdekelne hogy mire számithatok, mennyit kell tanulni stb.
2013. júl. 17. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
semmire
2013. júl. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Semmi jóra.A jövődet is illetőleg.
2013. júl. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem is tudtam, hogy van olyan szak is.

Ahhoz nem kell egyébként legalább valami magyar szakot megcsinálni előtte?

2013. júl. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Gondolom ott leginkább "kutatni" kell
2013. júl. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem kell magyar szakot elvégezni, még csak magyar érettségim sincs és mégis felvettek (felvidéki vagyok), azért mentem erre mert matekból gyenge vagyok és a finn nyelv érdekel, ha lesz egyetemi végzettségem az a jövőben nem hátrány és ha sikerül megtanulnom finnül akkor szeretnék finnországba költözni meg persze ott dolgozni.
2013. júl. 18. 11:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha mellé megtanulsz svédül, esetleg angolul nagyon jól, akkor csak a legjobbakra számíthatsz akár Finnországban, akár Skandináviában, akár valamelyik EU intézményben. Ne hagyd magad elbizonytalanítani, mert szerintem vannak sokkal kevesebbet érő szakok, mint kommunikáció, közgazdász (az vagyok, látom, hogy mit tudok elérni, és mit tudnék több nyelv ismeretével). Tanulj sokat, az egyetem után meg élvezd a befektetett munka gyümölcsét, hogy 1 hét alatt fogsz jó munkát találni!:)
2013. júl. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mire számíts? Mondjuk úgy, hogy mi 32-en kezdtük és 7-en (!!!) fejeztük be a 3. év végén:


1. A finn állati nehéz nyelv, nem olyan mint a német, meg spanyol. Kb. seg.elheted végig a 3-5 évedet, hogy ESÉLYED legyen megszólalni utána értelmesen.

2. általában a nyelvészet halál unalmas, részletes és nehéz

3. a kötelező finn regények...hát mondjuk úgy, hogy annyira nem izgalmasak (Jókai Mór - A kőszívű ember fiai azokhoz képest Hollywood-i sikermű!)

4. a történelem királyos, de mivel nem sokat tanultál róla (gondolom) eddig, így minden teljesen új lesz és a nulláról kell betanulni


Mondom mindezt úgy, hogy évek óta tanulom a nyelvet, imádom a finneket, az országot és mindent.

2013. júl. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na kb erre voltam kiváncsi, köszi a válaszokat. Majd bele adok mindent, remélem azért kibirható lesz :)
2013. júl. 18. 16:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát persze. Mi is kibírtuk 7-en :D Sok sikert!
2013. júl. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó, de ez tök szubjektív. Ez egyik hozzászóló, leírta, hogy a finn nyelv nehéz. Ez tény, de magyarként még mindig könnyebben tanuljuk. Meg hogy a nyelvészet unalmas. Na most, nekem érdekes. És Jókai könyve is jó.
2013. dec. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!