Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, mennyit költötök...

Egyetemisták, mennyit költötök egy hónapban Pesten?

Figyelt kérdés

Albérletben fogok lakni a 7. kerületben. A lakás (vagyis szoba) fix 40k télen és nyáron, benne van a rezsi. Tudom kell a bérlet, az 4k.

Ezen kívül mennyi pénz megy el nektek "apróságokra", tisztálkodási szerek, tisztitó szerek, ruha, szórakozás, ropi, édesség, üditők... akármi!?, és ami számomra a legfontossabb, mennyi pénz megy el kajára? Havonta max egyszer járnék haza, lehet egyszer sem, szóval otthonról nem sok kaját hozok, meg azzal sem spórolnék mert 10k forint az ut.

Röviden, a lakást/kolit és rezsit nem számoljuk, akkor mennyi pénz megy el havonta "apróságokra" és mennyi kajára? tudom, ez relativ, de szerintem átlagos "fogyasztó" vagyok és nem dohányzom. 19/F

Köszönöm!



2013. júl. 18. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Olyan 50-55 ezerre számolj buli nélkül, ha bulizni is mész, mondjuk kéthetente az plusz egy 10es. Igaz én lány vagyok, de tételesen

Tisztálkodószerek: nem minden hónapban kell venni mindent de valami mindig kifogy, olyan 5000 kb.

Jegyzetek, fénymásolás, nyomtatás: átlag kb 2-3 ezer

Kaja: Ha te főzöl, akkor olyan 25-30 ezer, ha veszed vagy rendeled akkor olyan 50 ezer.

Valamint számolj gyógyszerre,internetre(ezt nekünk az albérleten felül kell fizetni)ruházkodás, plusz ugye a bulik.

2013. júl. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40k az rengeteg egy szobáért, hétkerben főleg..egyébként kb 50-60 ezer + ruhákra mikor mennyi. De ezt így nem lehet megmondani, ha kiflin és UHT tejen élsz, akkor 15ből kihozod a kaját, ha minden nap a TGI's-ban ebédelsz, akkor 200. Ruha meg ezek szintén. Átlagosan egyébként 50-70 ezer forint körül ki lehet hozni mondjuk a kaját és minden egyebet (tisztítószerek stb), a ruházkodást és a bulikat leszámítva.
2013. júl. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak akik válaszoltak.

Utolsó válaszoló, szerintem nem túl sok a 40k, szétnéztem, és máshol még több. Ez egy nemrég renovált lakás, ahol 7-en lennénk, konyha, ebédlő, 3 fürdő, 3 háló, és abból egyik hálószoba (17m2) lenne az enyém. 25k az albérlet + 15k a rezsi télen-nyáron. Ebben benne van a fűtés és net is.

Másoktól hallottam, hogy általában ha 2en vagy 3an vannak, akkor összesen 40-50ezer/hó személyenként (jobb helyeken akár 60ezer).

Én a kaja árával vagyok gondban, mert azon mulik igazán hogy mennyi pénz kell. Valaki azt mondja 15, valaki hogy 40. elég változó.

Főznék, nem étterembe járnék, esetleg menzán ennék, nem a legdrágább dolgokat venném, nem péksüteményeken élnék, de néha egy üditő vagy csoki becsúszna. Aki hasonlóan él, mint ahogy most leirtam, mennyit költ havonta? Én ugy gondoltam 25ezer/hó

2013. júl. 21. 04:25
 4/4 anonim ***** válasza:
hát annyiből ki is ki lehet hozni, de azért számolj rá még 5-10 ezer forintot inkább. Az albi meg, hogy mennyibe kerül elég relatív, a leírt lakásért valóban nem reális a 40, feltéve, hogy normális környéken található.
2013. júl. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!