Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, főiskolások!...

Egyetemisták, főiskolások! Mennyi ideig tartott nektek, míg hozzászoktattátok az agyatokat a relatív kevés idő alatt relatív tömény és hosszú anyag bemagolására, megtanulására?

Figyelt kérdés
Úgyértem, gimiben/középsuliban azért nem kellett olyan sokat tanulni, mint ott. Mindig csodálkozok, mikor ismerőseim mondják, hogy dejó, ma csak 50-60 oldalt kell megtanulni. Én meg emlékszem, még problémáztam, mikor 3 oldalnyi anyagot kellett megtanulni. Mik a módszereitek, hogy ennyi mindent képesek vagytok ilyen rövid idő alatt megtanulni?
2013. jún. 12. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában az első félév rázós, utána hozzászoksz. Szerintem a legjobb módszer, ha bejársz órára, figyelsz, majd a könyv(ek)ből saját magadnak jegyzetelsz ki dolgokat, sokkal jobban megmarad.
2013. jún. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor az érettségi tételeket is inkább írjam ki egy papírra, minthogy kinyomtassam? Szeretném ráedzeni az agyam a jövőévi egyetemista évek megpróbáltatásaira, elég lusta vagyok, ismerem magam, utolsó pillanatra hagynék mindent, az meg ott nem szerencsés :)
2013. jún. 12. 22:13
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartott sokáig, járok órára (amelyik értelmes), jegyzetelek rendesen, törekszek megérteni a dolgokat, aztán nem úgy leszek, hogy itt a vizsgaidőszak, a szakirodalom 400 oldal, aztán egy szót sem láttam még belőle.
2013. jún. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, ha megvan gépen, azt használd, le ne másold :D Én szeretem a gépelt dolgokat legalábbis. Azt tudom mondani, hogy egy tételhez csinálj vázlatot, ahol le vannak írva a fontosabb címszavak, ahol szükséges kicsit bővebben, amit el fogsz mondani, és amilyen sorrendben/szerkezettel el fogod mondani. Aztán nézegesd azt a tétellel, később más elég lesz a vázlat, aztán szépen megmarad.
2013. jún. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én eddig is sokszor tanultam egy nap/ egy éjszaka alatt 100-200 oldalakat, nem hiszem, hogy nagy különbséget fogok érezni.
2013. jún. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Oversoul 1 válasza:
47%

Én is most járok egyetemre és sokkal jobb, ha a diákat leírom, szinte ugyanaz kell a vizsgára és 30-50 dia is akár ráfér 2-3 A4-es oldalra normál-apró írással. Így nem vagy géphez kötve, nem kell lapozgatni sokat.

Olyan tárgyaknál pedig ahol van tételsor (szigorlat, szóbeli vizsga) jó ha megszerzed a tavalyit és már év elején kidolgozod...


Ezenkívül még egy tanulásjavító módszer, ha elképzeled a tanulnivalót, pl:

angolul a halfeldolgozó hajó - factory ship

mintabolt - factory shop


Egyik módszer, hogy fogja az ember és bemagolja a szavakat a jelentésükkel sorban és ismételgeti.

Ennél hatékonyabb, ha elképzelsz egy jelenetet mintha ott lennél és éreznéd a szagokat, látnád a hajót, hallanál kikötői hangokat és ezeket hozzátársítod a megtanulandó szóhoz.

Pl elképzeled, hogy ott áll a hajó a kikötőben, ahonnan a feldolgozott halakat a mintaboltba viszik.

És még alkotni kell egy angol mondatot is belefoglalva a megtanulandó szavakat.


Ez a módszer alkalmazható egyéb tárgyaknál is csak pl mateknál nehezebb sokkal. Másrészt pár hónap gyakorlást is igényel mire automatikussá válik ez a képzettársítás.

2013. jún. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És az informatikánál ezt hogyan tudnám kivitelezni? :)
2013. jún. 12. 22:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Fél év alatt bele lehet rázódni.
2013. jún. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Figyelj órákon. Már azokon, amiken megéri. Nálunk sokszor az előadáson semmit se értettem, ha meggebedtem se. De a gyakorlatokon világossá vált.


A megértős tárgyakkal igenis foglalkozz hétről-hétre és szorgalmasan gyakorolj!

Ne két-három nap alatt akarj például egy fizikát megérteni. Mellesleg lehet megérted, de attól még kérdéses, egyedül is meg tudod-e oldani (sokaknak ismerős: órán értik, otthon is értik, eléjük kerül egy feladat, mégse tudják megoldani).

Továbbá ha van mumus tárgyad, azzal is foglalkozz hétről hétre.


Ahol csak tanulni kell, nem bonyolult tananyag, szerintem azt se halogasd utolsó estére/napra.

Két-három napot mindenre hagyj, szerintem.

Lehet, hogy utolsó nap éjjelig elolvasol többszáz oldalt, és ha jó a rövidtávú memóriád, jó vizsgát is írsz belőle, de ez nem tanulás.


Amúgy egyetemen pont a sok anyag miatt átlátod a dolgokat, jobban megtalálod az összefüggéseket, és nincs idő leragadni pánikolni egy-egy részletnél.

SZERINTEM ez az oka annak, hogy "átalakul" az agyunk, és sokkal könnyebben tanulunk, mint középsuliban.

2013. jún. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!