Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hol szoktatok/ mikor/...

Ti hol szoktatok/ mikor/ mennyit tanulni?

Figyelt kérdés

Milyen környezetre van szükségetek ahhoz h jól oda tudjatok koncentrálni a tanulnivalóra? Csendben vagy zene mellett? Reggel/délben/este? Mennyi időt tanultok naponta? Van valamilyen csak rátok jellemző, speciális tanulási módotok?

És végül mindezekkel milyen eredményeket értek el?



2013. júl. 18. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Otthon, ének/szöveg nélküli zene mellett, akkor ha nincs otthon senki, reggel és délelőtt.

Naponta hány órát attól függ hogy van-e valami vizsga/dolgozat vagy ilyesmi akkor persze van hogy egész nap, de amúgy napi 2-3óra átlagban.

Eredmények, érettségi ami most volt: matek91, magyar63 (nem vagyok egy humános, töri72, spanyol73, emeltangol78.

Nekem ezek viszonylag jó eredmények, ahhoz képest hogy 3 és fél éven keresztül semmit nem tanultam.

2013. júl. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem legjobban akkor megy, ha teljesen egyedül vagyok otthon, és hangosan tanulok. Számítógép kikapcsolva, zene nélkül.

A legjobb időszak pedig a délelőtt és kora délután.

Vizsgaidőszakban nálam kb. így néz ki egy nap: reggel 3/4-ed 8 fele felkelek, csinálok egy kávét jó sok tejjel, meg bekapok vmit:) Tanulok kb. 10-ig, akkor reggelizek. Utána megint tanulok délig. Ha a barátnőim elérhetőek, akkor délben kajálunk, kb. 2-ig eldumálgatunk, aztán hazamegyek és tanulok ameddig szükséges. Ha még messze van a vizsga, akkor ált. addig, míg tesóm haza nem ér (tehát kb. 5-ig), aztán minél közelebb van a vizsga, annál tovább. Este (8-9 felé) esetleg elmegyünk vhová barátnőkkel (mondjuk mikor borfesztivál volt, akkor oda) pár órára. Este viszonylag időben lefekszem úgy, hogy meglegyen a 7-8 óra alvás, mert anélkül másnak olyan vagyok, mint egy adag mosott szar.


A módszereim:

- Hangosan mondom az anyagot, mintha magyaráznék vkinek.

- Szívesen használok fehértáblát. Tudod, amelyikre filccel lehet írni, és szárazon letörölni. Nagyon hasznos cucc szerintem:D Pl. olyan dolgok gyakorlásához nagyon jó, amit csak úgy lehet megtanulni, ha sokszor leírja az ember. Lényegesen gazdaságosabb, mint papírra firkálni. Vagy fel lehet pl. írni olvasás közben a címszavakat. Vagy ha bonyolultabb a téma (egy ponton belül sok alpont van), akkor lehet ágrajzot készíteni, így nem kavarodok bele annyira. Illetve folyamatábrákat lehet készíteni stb. Nekem nagyon bevált:)

- Nagyon szeretem saját magam kidolgozni a tételeket. Egyrészt csak a saját jegyzetemben bízok, máséban nem, másrészt már azzal megjegyzek egy csomó mindent, hogy leírom, harmadrészt meg nem 20 könyvből kell kikeresgélni a tanulnivalót, hanem minden megvan egy helyen. De sajnos a legtöbb tárgy esetén nagyon nagy az anyag és egyszerűen nincs időm kidolgozni a tételeket.

- Az is segít, ha sok színt használok a kiemelésnél. Mondjuk a fő címeket kékkel, az alpontokat sárgával stb.

- Volt, hogy tanlókártyákat készítettem. Ez mondjuk normálértékeknél, szótanulásnál lehet hasznos. Ezt aztán el lehet vinni akár magaddal, és pl. a buszon/vonaton tanulni.

(Egyébként neten is találtam olyan oldalt, ahol ilyen kis teszteket meg tanuló kártya szerű dolgokat lehet összeállítani: [link] )

- A könyvekbe szoktam post-iteket ragasztgatni, amire az adott fejezet főbb címszavait felirkálom. Ez inkább arra jó, hogy amikor ismétlésnek átfutom a könyvet, akkor lássam, hogy miket is kellene tudni.

- Ha olyan a téma, akkor ábrákat szokta készíteni, arról könnyebb megjegyezni dolgokat.


Mint látod, elég sokféle módszerem van. Nyilván nem alkalmazom mindet egyszerre, mert akkor rengeteg idő menne el:) Ki kell találni, hogy az adott tárgyhoz melyik a legmegfelelőbb módszer.


Egyébként szorgalmi időszakban nem szoktam rendszeresen tanulni. Számonkérések előtt felmérem, hogy kb. mennyi idő szükséges az anyaghoz, és annyit rászánok. Olyankor előfordul, hogy egy-egy kevésbé hasznos előadást kihagyok, és helyette otthon maradok tanulni:D


Egyetemista vagyok már amúgy, orvosira járok 4. éve. Az eredményeim pedig eddig elég jók, mindig 4,5 feletti átlagaim voltak.

2013. júl. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
húú nagyon hasznosak és kimerítőek a válaszok, sok hasznát fogom venni. nagyon szépen köszönöm:)
2013. júl. 18. 23:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nemcsak tantárgy, de még tanár függő is.

Igazándiból nincs semmiféle bevált módszerem, leülök és tanulok. Elolvasom 1x, próbálom memorizálni, elképzelni.

Amiket nem igazán tudok megjegyezni, azokat leírom egy lapra többször is, így jobban rögzül.

Most így belegondolva tényleg gőzöm nincs, hogy hogy tanulok, lehet, hogy pont ez a probléma nálam. :)

Nekem muszáj, hogy síri csend legyen, ez nehezen kivitelezhető, mert forgalmas főút mellett lakom. Minden plusz tényezővel (zene stb.) egyre kisebb hatásfokkal tanulok.

Időszakot tekintve, délutáni órákban tanulok legtöbbször, mert sok a tanulnivaló. De ilyenkor alig tudok tanulni, mivel a sok buszozás kiveszi belőlem az energiát.

De igazándiból a hajnali órákban tudok a legjobban tanulni, kipihent fejjel. Viszont az a hátrány, hogy nem ülepszik le normálisan a tananyag. 1 éjszaka kell hozzá nekem minimum.

Szerintem nincs még egy olyan elvetemült ember, mint én, aki képes felkelni hajnali 3-tól 6-ig tanulni. :D

2013. júl. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Zene mellett szerintem nem lehet rendesen tanulni, mert vmennyire önkéntelenül is a zenére figyelsz, ami elveszi a figyelmedet arról, amit olvasol. Persze volt már, hogy így tanultam, de nem akkor, amikor nagyon kellett figyelni pl. egy vizsgára, hanem mikor csak ismételtem vmi könnyűt. Egyébként fontos, hogy csönd legyen, de nem kell síri csöndnek lennie. Az is fontos, hogy ne legyen 40 fok ahol tanulok, ez a nyári vizsgaidőszakban meg tavaly érettséginél okozott szenvedést, főleg vizsgáknál, mikor egyesek már rég letudták őket, én meg még ott tanulok
2013. júl. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én most érettségiztem. A szóbelire úgy tanultam, hogy közben ment a tv, vagy valamilyen zenecsatorna vagy a testvérem zenét hallgatott a gépen. Én máskor is így szoktam tanulni és egyátalán nem zavar, ha hangoskodnak mellettem. Ez egyénfüggő, mert mindenkinek más a tanulási szokása, más módszert használ. Nekem ez vált be.
2013. júl. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én jobban tudtam tanulni, ha barátnővel

Úgy sokkal hatékonyabb volt

2013. júl. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Meg nem csak a "környezet" számít

Nem mindegy, miből tanul az ember

Pl. Én jegyzetből jobban tudtam mint pl. könyvből

2013. júl. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ember függő, hogy jó-e a zene. Nekem azért kell mert a teljes csöndben nagyon unalmas és hamar elfáradok, ezért hallgatok szöveg nélküli zenét, általában klasszikusokat, hogy a szöveg ne terelje el a figyelmem, de egy halk zongora például nekem kell ahhoz hogy ne aludjak el 10 perc után.
2013. júl. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!