Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy is van ez a pontszámítás...

Hogy is van ez a pontszámítás felvételin?

Figyelt kérdés
Külföldiként itthon leérettségiztem (magyar, szlovák, angol, töri), majd középszintű nyelvvizsgámért 28 pontot kaptam. Ezután Magyarországon 2 emelt szintű érettségit tettem le (magyar, angol). Akkor hogy lehet, hogy a többlepontokhoz csak az angol emeltet és a nyelvvizsgát számítják be? Nem kéne mind a kettő emeltet??
2013. júl. 19. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Hova jelentkeztél?
2013. júl. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Már megvan a válasz:

Indok: Másik, magasabb pontot eredményező érettségi eredmény miatt nem vehető figyelembe

Hát az anyjukat. Így nem kerülök be az államilag támogatott helyre. Ezért güriztem...

2013. júl. 19. 14:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen nyelvből van nyelvvizsgád? Ha angol, akkor nem lehet, hogy a másik emeltet számolták? Mert nyelvvizsgáért és emeltért azonos nyelvből úgy tudom nem adnak egyszerre többletpontot (bár nem vagyok benne teljesen biztos).
2013. júl. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem, szlovákból csináltam nyelvvizsgát. Csak annyit nem értek, hogy a történelem itthoni középszintű érettségimre miért írják azt, hogy nem vehető figyelembe egy magasabb pontszám miatt, holott töriből csak egyszer, itthon érettségiztem...
2013. júl. 19. 14:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Még mindig nem írtad le, hogy hova jelentkeztél(milyen szakra), és mik a felvételi tárgyaid.
2013. júl. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kommunikáció és média, ELTE. Kötelező volt egy emelt szintű érettségi.
2013. júl. 19. 14:33
 7/8 anonim ***** válasza:
És hogy sikerültek az emeltjeid? Hány % a magyar és az angol?
2013. júl. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindig úgy számolják, hogy jobb legyen, ahogy írják is: "magasabb pontot eredményező érettségi eredmény miatt nem vehető figyelembe".

Szóval pont azért számoltak úgy, ahogy számoltak, mert így jön ki több pont.


Az emeltért járó pontot csak akkor kapod meg, ha a felvételi tárgyaknál is azt veszik figyelembe.

Tehát ha a magyar nagyon szar lett, és több pontod jön ki úgy, ha mondjuk a töri érettségidet számolják a nyelvvizsgával, mintha a magyarodat az 50 pluszponttal együtt.

Ugyanis azt nem lehet, hogy a törit meg az angolt számolják az érettségik közül, és hozzáadják a magyar emelt pontjait...

2013. júl. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!