Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire nagyképűek...

Tényleg ennyire nagyképűek itt a Gyk-n egyesek? :D

Figyelt kérdés

(remélem végig olvasod bárki is vagy)Szal az a helyzet, hogy valaki megkérdezte nem rég, hogy 300 pontal belehet e jutni valahova.... és többen vérszemet kaptak, hogy hát úristen 300 pont az kevés, ha nem tudtad ennyire teljesíteni az érettségit akkor ne is menj tovább stb

vagy az én 400 pontot szereztem és nem is volt nehéz mondatok... :D


Tudom, hogy ez többeknek az önérzetét sérteni fogja, de szegény srácot úgy leoltottátok többen, hogy kénytelen vagyok helyretenni pár dolgot a fejetekben :)


Bármennyire is azt hiszitek, hogy nagyon ügyesek vagytok, mert 400 pontot értetek el, ***ára ****arja mindenki... engedjétek meg, hogy megmagyarázzam egy példával szemléltetve... adott egy srác 300 ponttal aki középszinten érettségizett( megsúgom, hogy 4-es 5-ösre

és így van 310 pontja a Corvinus szakjaira ,de van ahol 275 és van egy srác aki 3 tantárgyból rakott emeltet és van 470 pontja... (ez egy megtörtént esemény) a 310 pontos srácot felvették a Corvinusra kert és tájépítészet szakra... a másik pedig közgazdásznak tanult.. 1 év elteltével a 470 pontos diák feladta... kibukott, azt mondta nem megy abba hagyja.. a 300 pontos diák küzdött..

igaz vérrel és verejtékkel küzdötte végig magát az egyetemi éveken, de megcsinálta... ebből az a tanulság, hogy különbség van aközött amit mondasz és amit teszel

tehát, tök mind1, hogy ti mit mondotok.. nem vagytok médiumok, nem látjátok előre senkinek a sorsát és nem állapíthatjátok meg azt valakiről aki kevesebb pontot szerzett mint ti, hogy már eleve esélytelenként indul és inkább ne is kezdjen bele... ez egy rohadtul gyáva és féreg kijelentés ami azt tükrözi, hogy manapság már nem erény valamiért megküzdeni... még akkor is , ha valamiben gyengébb vagy mint a többiek... elárulom srácok.. azokból lesznek a legjobbak akik megküzdenek minden egyes lépésért és lefogadom, hogy ez a srác 3szor olyan keményen fog tanulni mint egyesek, mert ismerem személyesen... és leszarom, hogy, ha nem értetek velem egyet :) csak szerettem volna ezt kiírni magamból... köszi a figyelmet



2013. júl. 19. 14:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem ellened szólok, mert igazad van, attól hogy nem sikerült olyan jól az érettségi és nem sikerült annyi pontot összeszedni mint másoknak attól még nem kell leszólni, hogy ne is menjen egyetemre, de azt neked is be kell látnod, hogy az aki tesz 3 emelt érettségit és lesz 470 pontja, az már most többet tett mint az akinek csak 300, hiába esik ki utána. Meg azért az egyetemi szaktól is függ: tegyük fel bejut 300 ponttal egy bölcsész szakra (nem a bölcsész szakot támadom csak ez jutott eszembe mint könnyebb szak) a másik meg 470-el gazdinfora. Van egy kis különbség a kettő között, hiszen egy gazdinfos matekba sokkal könnyebb belebukni mint egy bölcsész szakba hiszen sokkal nehezebb.

Sok nézőpont van, a tiedet is megértem, főleg úgy hogy ismerősöd, persze hogy véded, de a "támadókét" is meg lehet érteni.

2013. júl. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Persze, hogy meglehet érteni, de a körülmények nagyban befolyásolják az érettséginek a kimenetelét... mind1 nem kötekedni szeretnék neked is igazad van, de azt kellene megérteni, hogy mindenkinek ugyan annyi esélye van csak minden attól függ mennyit tesz bele... kivéve a szuper ultra brutál zsenkiet :D
2013. júl. 19. 15:02
 3/30 A kérdező kommentje:
vagy a másik dolog, ami eleve igazságtalan, az a különböző hátrányos helyzetek és sportolói vagy különböző cuccok után járó többlet pontok... nagyon sajnálok minden egyes hátrányos helyzetű embert... tényleg borzasztó dolog, de mi joga van neki 40 ponttal többet kapni mint egy egészséges embernek? azért, mert hiányzik a fél karja? sajnálom... , vagy azért mert roma, vagy mert elhagyták a szülei? és így gyűjt össze 40 pontot vagy mert sportol??? én is sportolok itt a lakásban fekvőzök és súlyzózok :D nem ez számít.. az számít, hogy mit nyújtasz az adott intézményben... nem kellene kivételezni senkivel...
2013. júl. 19. 15:06
 4/30 anonim ***** válasza:

Ebben egyet értek. Ismerősöm dolgozik egyetemen és ezek akik valami hátrányos helyzettel járók, de adj isten fogyatékkal élők, és ennek a 40 pontnak (is) köszönhetően bejutnak, nem tudják egyszerűen elvégezni, hiszen vagy betegek vagy olyan körülmények közt élnek, hogy ez sok nekik, akkor meg mi értelme olyanoktól elvenni a helyet, akik esetleg eltudnák végezni normálisan.

Persze itt is vannak kivételek.

2013. júl. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Igen..
2013. júl. 19. 15:17
 6/30 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászólásoddal egyetértek, a kérdésben leírt gondolataiddal már kevésbé.

Az elsőnek meg üzenem, hogy legyen szíves körbenézni a statisztikák között, ahol jó a bölcsészkar (pl. ELTE) nemigen fog 400 alatt szakot találni (államin, természetesen). És ahhoz, hogy én bekerüljek államilag támogatott bölcsészképzésre, sokat tanultam. Szívesen elmondom, hogy hány pontom van és hogy sikerült az érettségim, de akkor más meg ne jöjjön ide GYK-ra sírni, hogy kevés - e a 380 pont, mert ez relatív. Nekem kevés lenne a céljaimhoz, ha neki elég, akkor elég.

2013. júl. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

én is sajnálom a hátrányos helyzetűeket, de a 40 többletpont röhej. adjanak nekik tanszereket, pénzt, támogatást, bérletet, bánom is én, de 40 többletpontot? egy vicc az.


kérdező: nekem sincs túl sok pontom, 376, viszont ezért én vért izzadtam, mert munka mellett (nem heti 10 óra, hanem heti 66 óra munka mellett) csináltam, teljesen a nulláról, levelezőn, és van közte egy 83%-os emelt is, nem jártam különtanárhoz, sem fakultációra, sőt még sima tanórára sem. innentől kezdve, bárki blamál engem a 376 miatt, én kiröhögöm, hogy neki meg fakultációval, szabadidővel, tanórákkal csak 450-re futotta. :D abban biztos vagyok, hogy ha bejutok egyetemre, foggal-körömmel fogok kapaszkodni, és nem fogom hagyni, hogy lecsússzak. hálistennek amellett már nem fogok dolgozni sem, így minden lehetőség adott lesz. senki nem tudja, hogy a másik milyen körülmények között szedte össze a maga kis pontocskáit, ezért is felesleges ezen pörögni. egy 300 pontos diák lehet 2x annyit küzdött érte, mint egy 470 pontos. ha minden adott, nem nehéz.

2013. júl. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Most veszekedhetünk, hogy 400 alatt nem találsz állami bölcsész szakot én meg válaszolok, hogy gazdasági szakokon 460 alatt nincs állami, sőt 400 alatt még költséges se nagyon van jó egyetemen, de felesleges, ha te odajársz úgyis azt fogod védeni. Persze hogy sokat tanultál, egyetemhez mindenhol sokat kell, kérdés hogy milyen sokat.
2013. júl. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Azért van egy kis különbség, mikor egy gyereket egy fizetésből kell ruházni, könyveket venni, stb., ilyen családokban nem biztos, hogy telik mondjuk egy magántanárra, míg más családban, ahol mindkét szülő él, dolgozik, erre azért nagyobb a lehetőség (mondjuk aláírom, legtöbbször csak papíron, a magyar átlag családokban nem feltétlenül). Ha valaki meg sportért kap pontot, az nem csak a szobában tornázgat, hanem versenyekre, edzőtáborokba jár, tehát komoly időt és energiát elvesz tőle a sport, amit tanulással is tölthetne (mondjuk amennyire tudom, aki ilyen szinten sportol, az azért rendesen tanul is, nincsenek annyira rászorulva ezekre a pontokra). Ezért jár nekik a többletpont, bár nem mondom hogy teljesen igazságos a rendszer, főleg ami a hátrányos helyzetet illeti.

Másrészt 300 pont tényleg nem akkora nagy teljesítmény, tekintve, hogy 240 pont a minimum ponthatár és ahhoz mégis csak közelebb van, mint az 500-hoz...

Nyilván nem mindig a tényleges eszét, rátermettségét mutatja a pontszám egy diáknak, de azért lássuk be, ha tényleg jó képességű és tényleg tovább akar tanulni, ahhoz képest a 300 pont édeskevés. Ha annyira tud küzdeni, "küzdjön" az érettségin is, mutassa meg, hogy tényleg a felsőoktatásba való, ne csak középszintű "szövegértéssel" halásszon össze annyit, hogy egy kevésbé népszerű szakra bekerüljön.

Egyébként kissé sántít a példád, egy közgáz meg egy tájépítészet azért nehézkesen összehasonlítható, másrészt meg Te magad írtad, hogy az érettségi eredménye is sok mindentől függ, az egyetemen ez halmozódik, hidd el...

2013. júl. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Persze, de oka van, hogy 460-ra lett meghúzva a ponthatár azokra a szakokra. De nem akarok megint egy bölcsész vs. mérnök/jogász/közgazdász vitát kirobbantani, egyrészt mert van elég ilyen itt GYK-n, másrészt én meg azon a véleményen vagyok, hogy mindenki hadd tanulja azt, amit szeret és senkinek nincs joga ahhoz, hogy megkérdőjelezze egy szak fontosságát vagy létjogosultságát.
2013. júl. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!