Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Két volt osztálytársam került...

Két volt osztálytársam került be orvosira, és iszonyatosan nagyképűek lettek. Miért?

Figyelt kérdés
elhiszem, hogy nehéz az orvosi. De: én sem egy noname főiskola noname szakára járok, nem mtartom magam butának, de nem könnyű. Múltkor találkoztunk, beszáltünk kb. fél órát, és bármint mondtam, hogy ezt tanulok, azt tanulok, ennyit és ennyit, matekozok sokat, sokat kell számolgatni. stb... mindegyik mondatom után gúnyos sóhaj, és vmi lekicsinylő megjegyzés. Nem esett jól...
2012. júl. 6. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

jó kérdés. Én is látom ezt néhány évfolyamtársamon. De nem csak orvosin vannak nagyképű emberek, hanem mindenhol.

Bekerülnek egyetemre, és azt hiszik, hogy ők szarták a spanyol viaszt.

Ne foglalkozz velük és kész.

Amúgy melyik suliba járnak?

2012. júl. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
sokan vannak így sajnos. kicsit fejükbe szállt a dicsőség. majd akkor legyen nagyképűek ha el is végezték az orvosit...:) ne vedd magadra, örülj neki hogy te nem szálltál el magadtól!! :)
2012. júl. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Az ilyenekkel én nem foglalkozom, én tudom, h az én szakom is baromi nehéz, sok másik szaknál nehezebb, amire ők azt hiszik nehéz.
2012. júl. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Pestre járnak.

Én nem tudom... nem értem, hogy miért kell lenézni a másikat. Miért kell lenézni azt, aki nem abba az iskolába jár, mint a lenéző. Egyes szakokat is úgy lenéznek sokan... én nem vagyok bölcsész, tőlem az nagyon távol áll, de sokan pl. őket is lenézik, csak azt nem tudom, hogy mire fel. Én soha az életben nem lennék képes elvégezni egy btk-s szakot, mert az irodalmat világ életemben nem szerettem. Az orvosival ugyanez a helyzet. Nem érdekel, nem szerettem sohasem a bioszt. Kinek mi megy könnyebben. Relatív. Az vitathatatlan, h vannak könnyebben és nehezebben elvégezhető szakok, és sulik, de nagyon nem szeretem amikor valaki érezteti ezt a másikkal. Itt a gyk-n is sokszor találkozom ilyen kommentekkel amúgy. Van itt is egy két suli, amit az egekig magasztalnak, gúnyosan.

2012. júl. 6. 16:46
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Én is gyakran észreveszem magamon,h arc lettem,mióta az orvosora járok... :D Persze ez nem vmi jó.Talán azért van,mert egyrész sokat gürizünk,másrészt pedig belénk is nevelik :))
2012. júl. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Ami meg a sóhajokat illeti: Igazából nem mindenki szereti hallgatni a nagy önsajnálatot,hogy hude sokat kell tanulni .

Szóval ez szólhatott annak is,hogy fölösleges panaszkodni:) mert bárki másnak is kell.

2012. júl. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Első vagyok.

Egyébként tényleg a suliban is belenevelik az emberbe. Állandóan azt hallod, hogy te különb vagy, ez nem a BTK stb.

A külön nyelv is azt erősíti az emberbe, hogy ő vmi különleges csoport tagja, hiszen a legtöbb ember nem érti az orvosi latint. Nálunk még a számonkérést se ZH-nak hívják.

Ennek ellenére én megpróbálok normális maradni. Nem nézek le senkit, hiszen tényleg relatív, hogy kinek mi a nehéz. Nekem az orvosi vszínűleg könnyebben megy, mint mondjuk egy jogász szak vagy éppen történelem szak, mert azok nem érdekelnek.

De mint mondtam, nagyképű emberek mindenhol vannak. És ált. nem is azok a legnagyképűbbek, akiknek még esetleg vmi alapja is lenne rá...

De ha megnézed, ugyanezt nyomják a mérnökök, a TTK-sok is.

Meg ezt a mentalitást főleg a SOTÉsoknál látom egyébként.

Sokan azért kerülnek vidékre, mert a fővárosba nem veszik fel őket, így egy kicsit letörik a szarvuk...


Ui: Aki lepontozta az első válaszom, legalább megírhatná, hogy miért tette.

2012. júl. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
emberben*
2012. júl. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
42%

Az egyetemek nincsenek egy rangban. Talán az orvosit a legnehezebb elvégezni, de való igaz, hogy addig ne nézzenek le senkit, amíg meg nem kapták a diplomájukat, lehet hogy az első félév után kibuknak...


A bölcsészeket viszont nyugodtan nézzétek le, oda azok mennek akik nem értenek semmihez és nem is tudnának hasznos tudással maradandót alkotni. Sajnos az csak egy látszat diploma, olyan mint a nyelvvizsgánál az eszperantó, amit ha meglátnak az önéletrajzban már dobják is ki, mert látják, hogy az az ember küzdeni sem tudott egy tisztességes nyelvért.

2015. dec. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!