Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri kollégistának lenni,...

Megéri kollégistának lenni, ha az ember maximum egy óra alatt beér otthonról az egyetemre?

Figyelt kérdés

Csábít a kollégista élet, de mi van ha csalódok, a másik meg, hogy fölöslegesnek is érzem így magát azt, hogy ott vagyok és nem itt, amikor mindössze egy óra az út.

Meg gondolom nem is olcsó, ti mennyit fizettek egy hónapra mindenre? 18/F



2013. júl. 22. 13:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak egy órára lakom, de nem leszek kolis. Max. albiba mennék, de az meg drága. Itthon nem kell senkivel sem osztoznom, hagynak majd nyugodtan, stb. Ráadásul volt olyan ismerősöm, aki Győrben lakott és elutasították a koli kérelmét...
2013. júl. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

hát, én bejárnék. otthon jobban lehet azért tanulni.


amúgy érdekes, hogy én is amunkahelyemre utazom egy órát BKV-val, de fel sem tűnik, mivel útközben 6x átszállok. mikor ez leesett, akkor jöttem rá, hogy ha majd kezdem az egyetemet másik városban, nem fogok városban lakni, hanem valami kisebb külső településen. ha van könyved, mp3lejátszód, akármid, az az 1 óra nem téma, és megéri szerintem a családi fürdőszoba.:D egyébként ha közel laksz, nagyon nehéz bejutni a koliba.

2013. júl. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

1 óra az út..de mivel? Kocsival vagy vonattal vagy busszal?

Feltételezem tömegközlekedést értetted alatta. Akkor határeset az 1 óra út, attól függ mennyi órád lesz az egyetemen illetve mikor érnek véget, milyen sűrűn tudsz naponta járatot magadnak hazafelé. Mert lehet hogy 1 óra az út, de mire indul járat vagy vonat addigra már vártál 2 órát, vagy valahol téblábolnod kell addig, amíg nem érdemes kimenned a buszhoz vagy vonathoz. Szóval sok tényezős, ezeket is nézd meg, vedd figyelembe.Vagy egy hóakadály estén mit tudsz csinálni stb..

2013. júl. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Hú de sok válasz ilyen hamar, köszönöm!:)

Vonat be félóra, aztán villamoson 10-15 perc, majd ugyanennyi séta kb.

2013. júl. 22. 13:41
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen távolaságról kolit sem kapnál, szóval...
2013. júl. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
74%

én is a 3. válaszolóval értek egyet, elvinne a tanulásból rengeteg időt a buszozásod.


A vonat és a busz is "döcög" télen. Késhetsz, vagy késve érhetsz haza, illetve mint írta az elöttem lévő, hiába 1 óra az út, ha 1 órát várnod kell.


Én kolis leszek, már fel is vettek, 60km-re lakok Pesttől. (ez 1 óra 15 perc busz + 10 perc villamos lenne.)


Mikor hazaérsz úgy 5 felé (vagy 6), akkor majd rá jössz, hogy fáradt vagy és enni akarsz (rögtön senki sem tanul) aztán ott lesz a 7-8 óra mire nekikezdenél tanulni, aztán arra is figyelned kell, hogy korán kelsz (legjobb esetben úgy 5 felé) így érdemes aludnod is.


Ebben pl. a magánélet úgymond nem fér bele (haverokkal való kikapcsolódás hétköznap, szórakozás, vagy játék stb.)


Feltéve, ha nem OKJ-ról beszélünk (ez elég rövid, ott talán megérheti bejárósnak lenni.)

2013. júl. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

"Én kolis leszek, már fel is vettek, 60km-re lakok Pesttől. (ez 1 óra 15 perc busz + 10 perc villamos lenne.)"


Én úgy tudtam akkor lehet kollégiumba jelentkezni, ha már felvették az embert az egyetemre.Nem? Tehát most juli 24. derül ki.


"Mikor hazaérsz úgy 5 felé (vagy 6), akkor majd rá jössz, hogy fáradt vagy és enni akarsz (rögtön senki sem tanul) aztán ott lesz a 7-8 óra mire nekikezdenél tanulni, aztán arra is figyelned kell, hogy korán kelsz (legjobb esetben úgy 5 felé) így érdemes aludnod is.


Ebben pl. a magánélet úgymond nem fér bele (haverokkal való kikapcsolódás hétköznap, szórakozás, vagy játék stb.)"


Első felével egyetértek, de most a második felére reagálva, tényleg ennyire elmegy az ember ideje? 8-11,12 óráig tanulok, 3-4 órát. Annyi bőven elég remélem, ha nem, akkor meg már nem érdemes erőltetni az egyetemet. A hétvége akkor is ott van, meg egy-két óra csak akad hétköznap is így a magánéletre.(5-8 ig amit írtál abban az időben pl).

2013. júl. 22. 13:56
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért szerintem nem annyira vészes a helyzet... Szerintem nem is mindig kell majd reggel rögtön 8-ra beérnie, sőt lehet, hogy olyan napja is lesz, amikor nem kell bemennie egyáltalán. Én 40 perc alatt fent vagyok Pesten busszal és kb. 15 perc alatt odaérek az egyetemhez.
2013. júl. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Nekem vannak olyan csoporttársaim akik ugyanott laknak, ~60 km-re a sulitól, de az egyikük kollégista, a másik bejárós. Aki bejárós, az korán kel, ha 3-4 órás lyukak vannak két előadás közt, akkor eléggé le tud fáradni tőle. De kihasználja az utazással eltöltött idejét, akkor tanul. Persze vizsgákkor/zh-kor már 2 órával előbb el szokott indulni, mert a MÁV-nál sosem lehet tudni... Aki pedig kollégista az azért jött koleszba, mert otthon nem volt meg az a nyugodt környezet amit igényelt a tanuláshoz. Persze a koleszban sem annyira, de jobb állítása szerint. Nálunk két kolesz is van, az egyik 17k/hó, a másik 11k/hó körül van, egyik sem egy egetrengető összeg, de ha szűkös a helyzeted, akkor lehet a MÁV/volán bérlet+helyi bérlettel olcsóbban ki tudsz jönni, mint a kollégiumnál. Ha mégis kolesz mellett döntesz, akkor azért gondolj az egyéb költségekre is, mint kaja/utazás/bérlet.
2013. júl. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Én 6. válaszolóval értek egyet.

Az 1 óra oda-vissza várakozással együtt 4 óra hóban, fagyban, kánikulában, esőben, sztrájkban. Mikor szünet van nincs hová menni, csak lézeng az ember az épületben/városban. Én nem voltam koleszos, albérletben laktam, jobban szerettem, de egy idő után láttam, hogy mennyivel jobb/nagyobb társaság alakul ki a koleszban, plusz ők mindig mindent tudtak, terjedt az infó percek alatt, aki meg nem ott volt az csak másnap/napok múlva/órán/vizsgán csodálkozott. A bejárósokat alig ismerte valaki, mert ők mindig rohantak a buszhoz/vonathoz.

2013. júl. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!