Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hány nap alatt tudnék Budapest...

Hány nap alatt tudnék Budapestről letekerni biciklivel a legközelebbi horvát tengerpartra, legyen ez Rijeka? Kíváncsi lennék hogy egy átlag ember egy nap alatt maximum (kényelmesen, kb 20km/h) hány órán át tud tekerni?

Figyelt kérdés

2013. máj. 30. 15:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez edzettség függő. Amikor hobbi szinten, de rendszeresebben bringáztam, akkor nekem napi 150-200km ment, akár napokon keresztül is, persze viszonylag sík úton. De van akinek ennél jóval több is megy.

Egy minimális edzéssel vagy tán edzetlenül is átlag 80-100km per nap reális cél.

2013. máj. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Kerékpárral az út hosszabb lehet, mert alsóbbrendű utakon kell menned, tekintve hogy a legrövidebb utat jelentő autópályákon nem szabad biciklizni.
2013. máj. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15:15: 80-100km az igen sok, kényelmesen az 4-5 óra. Nem mintha nem lehetne ennyit pedálozni, de a segged fájni fog annyi idő után, másnap pedig méginkább.
2013. máj. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Napi 4-5 órát azért igencsak illik tudni teljesíteni.
2013. máj. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mi Salzburgból tekertünk haza. 820 km lett a vége. Az elején több volt a látnivaló, akkor lassan haladtunk, meg Salzkommergutnál sok a tó, tehát volt, hogy megálltunk fürdeni is. Ekkor csak napi 40-50 km-t mentünk, viszont az nem sík terep volt.

Aztán mikor a Duna vonalára értünk, már monotonabb volt az út, simán mentünk 120-130-at is. Persze azért így is megálltunk ha valami szépet láttunk. pl Melk.

Az egész túra 9 nap volt. Utolsó napra 145 km maradt.


Nekünk is tervbe van véve amúgy Horvátország biciklivel a nyárra. :)

2013. máj. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ha valakinek van még bármilyen építő jellegű tanácsa, vagy észrevétele ezzel kapcsolatban, azt írjátok nyugodtan, minden tanács jól jön :)
2013. máj. 30. 16:33
 7/13 lencsefőzelék ***** válasza:
Javaslom egy biciklisnadrág beszerzését, az direkt úgy van kiképezve, hogy kényelmesebb legyen a hátsódnak. Az én csontos s_eggem megérzi már a néhány tucatnyi kilométert is, de ennyit nem gyakran megyek, úgyhogy egyelőre csak fontolgatom a biciklisgatya beszerzését. :)
2013. máj. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
...és nem csak sík terepek vannak, hanem magas hegyek is, ahol most is hó van pl.
2013. máj. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Remélem hasznos lesz némileg, bár én nem Rijekába, hanem Koperbe és Piranba (szlovén tengerpart) tekertem le tavaly nyáron az egyik barátommal. Siófok mellől indultunk, végig a Balaton déli partján, aztán a 75-ös úton (elviselhető a forgalom), Szlovéniában pedig "toronyiránt". Odaát a fő utakon kicsi volt a forgalom, autópályán értelemszerűen nem mentünk. A google szerint a tervezett utunk kicsit 600 km alatt lett volna, a valóságban 700 felett lett. (Kisebb kitérők, eltévedések, Ljubljanai keringő stb). Nagyjából 560 km-nél értük el a tengert a 6. napon. Átlag napi 90 km-t mentünk, a maximum 115 km volt, a minimum 65 (de akkornap 4 defektet is kaptunk). Az egész útra levetítve 14-15 km/h között volt az átlagsebesség. (Az egyik stopperóra mérte.) Értelemszerűen ebben a városi forgalom éppúgy benne van, mint a hegyről fel-le és a gyaloglás is.

Amúgy nagy bringások nem vagyunk, szerintem átlagos kondival indultunk útnak, de elötte hétvégén egy 60 km-s egynapos próbautat megejtettünk. Amúgy semmi különösebb felkészülés (párszász km-re) nem is kell.

Nézelődni is volt időnk. A kondi egyébként 2-3 nap eltétvel megjött. Viszont a bicajosgatya szerintem is jó ötlett, nekem pl feltörte a hátsómat az alsó - és a rövidgatya varratai. Sőt, aki hajlamos rá, érdemes odafigyelni az aranyérre!

Remélem valamennyi támpontot sikerült adni! Amúgy nagy élmény, szerintem próbáld ki! Mi Szlovéniát választottuk Horvátországgal szemben, mert: szebb ország, nem drágább, jobb a "bringainfrastruktúra" (értsd kisebb a közúti forgalom) engedélyezett a vadkemping, euróval fizetnek, kevesebb a turista. Amúgy Kopertől plussz egy napi bringaút pl Pula és az Isztriai félsziget, ha már mindenképpen Horvátország. :)

Jó utat! ;)

2013. máj. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ, megfogadom a tanácsaidat, nagyon hasznosak. :))
2013. máj. 31. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!