Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik a jobb? (villamosmérnök...

Melyik a jobb? (villamosmérnök, informatikus vagy közgazdász)

Figyelt kérdés

Illetve az,hogy melyiket nehezebb elvégezni,melyikel lehet jobban elhelyezkedni és melyik keres többet?

Előre is köszi a válaszokat:)



2013. júl. 22. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
Amivel most nem foghatsz mellé az a villamosmérnök. Most nagyon keresnek mindenféle mérnököt szóval én ezt ajánlom. Az informatikusból Dunát lehet rekeszteni. Kell a francnak. De a gazdasági informatikust azt már keresik. A Közgazdászt pedig csak vagyonokért tanítják ki.
2013. júl. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
#1 Te egy picit el vagy tévedve vagy csak fingod sincs a munkaerőpiac viszonyokról. Nézz szét az interneten, hogy hány helyre keresnek programozót (sokat fogsz találni) és mennyi a kezdő átlagkeresetük Magyarországon (200 ezer fölött) és mennyi külföldön. És nincs sok jó programozó, ez azt is bizonyítja, hogy pl. egyetemen a proginfót a felvettek 10%-a végzi el időben. Az informatikán jövője van, hiszen az egyik mozgató rugója a fejlődésnek (ami sosem áll meg).
2013. júl. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Első válaszoló tényleg el van tévedve úgy 40 évvel. Nagyobb magyar álláskereső oldalakon több, mint ezer informatikai állás van. Az általános informatikus, akinek a tudása az op.rendszer telepítésben kimerül, na azokból lehet dunát rekeszteni.

Azon kívül több hivatalos statisztikában is megerősítik, hogy végzés előtt/után pár nappal már a többségnek van jól fizető állása. Ugyanez igaz a villamosmérnökire.

A gazdászokról én nem tudok vélekedni. Az első kettő tuti nyerő. :)

2013. júl. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mind nyerő ha nem vagy kókler benne és van releváns több éves tapasztalatod+felsőfokú idegen nyelvtudásod.Infóval és villannyal a bme-n biztos szopn1 fogsz,közgével akkor,ha nem megy a matek,egyébként inkább csak precíznek kell hozzá lenni és átlátni a dolgokat.(Közgét csak pénzügyet,számvitelt és gazd.elemzőt mondom,a többi mint a marketing,hr,stb. szutykok csak a nevükben közgé,egyébként betanított kávéfőződroid mind vagy csak jó a nyelvérzéke)...Gépésszel,vegyésszel és építőmérnökivel is jól jársz.Építővel csak közműcégnél Mo.-on vagy ha be tudod préselni magad a közgép+swietelsky duoba.Külföldön annál inkább,mert még ott van ipar...
2013. júl. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Időpont tegnap 18:06



Teljes mértékben igazad van de az is igaz, hogy egy sima programtervező vagy mérnökinfo. diploma édeskevés. Nézd meg miket követelnek: 80% olyat, amiket nem tanítanak az egyetemen. Ezért hangsúlyos az egyéni munka is.

2013. júl. 23. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

05:45


Nem is írtam, hogy az egyetem mellett nem kell pluszba tanulni. Diploma nélkül is lehetsz jó programozó, de az egyetem egy jó alapot ad mindehhez.

2013. júl. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!