Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ennek így van...

Bratilla kérdése:

Szerintetek ennek így van értelme? Esetleg tapasztalata van valakinek?

Figyelt kérdés

Gondolkozom a továbbtanuláson, és arra gondoltam, hogy a bölcsészkaron belül jelentkeznék az ókori nyelvek és kultúrák szakra, mellette pedig evégeznék egy idegenvezetői OKJ képzést. Idegenvezető szeretnék lenni, esetleg egy folyóiratnál cikkíró. Szerintetek? Ha ezeket elvégzem, van lehetőségem munkához jutni, vagy ezek is "büfészakok"?


A másik kérdésem, hogy az ókori nyelvek és kultúrák szak milyen? Érdekes?


2013. júl. 23. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Biztosan érdekes, de szerintem egy élő nyelvvel többre mennél. Az is jól passzol az idegenvezetéshez és több vele a lehetőség.
2013. júl. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Mindenféleképpen érdekes. Viszont ha komolyan gondolod, akkor ne érdekeljen, hogy mások mit mondanak, hogyan büfészakoznak meg tudom is én. Tarts ki az álmaid és a céljaid mellett! :-)
2013. júl. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Őszinte leszek. Tuti érdekes az ókori nyelvek és kultúrák szak, de azon túl, aki tanítja, szerintem nem sokan élnek meg belőle. Idegenvezetőnek idegen nyelvek kellenek, minél több, annál stabilabb a munkahely. Ráadásul ha nyelvszakot végzel egyetemen, azzal nyelvet is taníthatsz és tapasztalatból mondom, hogy mind iskolákban, mind nyelvsulikban, mind magánórák keretén belül akár kiegészítésnek is, nagyon megéri. Érdekes és élhető között sajnos különbségek vannak ma Magyarországon. SZép , hogy kövesd az álmaid, tűzön-vízen át, csak azt nem lehet megenni és nem elég a rezsire. Bocs, hogy ilyen szárazon néztem a kérdést, de hasznos tanácsot akartam adni. Sok sikert az életben! :) N29
2013. júl. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia, nem tudom, Magyarországon pontosan hogy van, de az EU sok országában idegenvezető történelem vagy művészettörténész szakkal lehet valaki. (Én Olaszországot, Németországot és Spanyolországot ismerem jól.) Cikkíró persze akármivel lehetsz, még egyetem sem kell hozzá.
2013. júl. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!