Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lenne értelme varrónőnek tanulni?

Lenne értelme varrónőnek tanulni?

Figyelt kérdés
Egyetemen, főiskolán nincs olyan ami érdekelne. Meg amúgyis, nem akarok olyat tanulni amiből túltelítettség van...
2013. júl. 22. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Abszolút ! Szerintem többet ér egy varrónő, és jobban el is tud helyezkedni, mint egy szabad bölcsész, vagy egy újabb nemzetközi gazdálkodás meg szakmenedzsment meg turizmus vendéglátásos hülye.vagy egy orvostanhallgató amiből annyi van mint a ....

Szóval hajrá.. :) Szerintem el fogsz tudni vele helyezkedni, külföldön mindenképp.

2013. júl. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem varrónői szakmám van, így tapasztalatból mondom, hogy nem. Szép dolog, hogy meg tudsz varrni egy egyedi ruhát, de ez a mindennapi megélhetéshez kevés. Sajnos a ruhagyárakat mára leépítették. Nézz csak körül, minden nagy ruhagyár bezárt. A kínai olcsó árukészlettel, amiből dömping van, ugye, nem tudnak versenyezni. Vannak kisebb varrodák, akik főleg külföldre dolgoznak, azok jók, aki akar, kellően gyors és ügyes, az el tud helyezkedni (nem tudom miért, de ezek a varrodák feltűnően sok ukrán lányt alkalmaznak, vagy maga a tulaj is ukrán). Ugyanakkor őrült nagy a hajtás, teljesítménybér van, sok helyen 12-14 órát is kell nyomni a gépet. A határidő az határidő a tulajnak, ha megrendelés van, akkor nincs szabadság, nincs betegség, nics szülői értekezlet, hiszen a kamion nem vár, stb. ráadásul nem fizet olyan jól, mint ahogy gondolod. Aki jól fizet, pl. az esküvői szalonok. Na, azok tényleg jók, ha ügyes kezű vagy, sokat kereshetsz, és nem is szakadsz meg. Ha magánzol, az is jó lehet. Ha jól csinálod, kialakíthatsz egy igényes vevőkört, aki hajlandó megfizetni az egyedi, kifejezetten egyénre szabott ruhákat. De ahhoz, hogy olyan szintre eljuss, sokat kell tanulni. És azzal is számolni kell, hogy a jó minőségű anyag sokszor drágább, mint a ma nagyon divatos angol használt turis ruhák.
2013. júl. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az rendeben van hogy nem akarsz nem kell egyetemre menni, hisz vannak szakmák is a világon, nem kötelező a diploma. De ugyanúgy mint az egyetemi szakoknál azért jól meg kell választani mit is tanulsz ki, hogy munkád is legyen, de csak papírod arról hogy kitanultál egy szakmát. A varrónő jelenleg nem igazán jó, az előttem szóló leírta hogy miért..mert nincs ruhagyártás, hisz kínai árudömping bedöntötte a ruhagyárakat Európa szerte. Nem fogsz ruhagyárat találni, mint régen. Egyedül a vállalkozó státusz marad ha varrni szeretnél, ahol a kezdet nehéz, és nem tudsz majd munka mellett kialakítani egy vevőkört magadnak mert nincs munkahelyed, egyből minden vállalkozói költség a nyakadban lesz, amit ki kell termelned, ha nem termeled ki is behajtja a NAV tehát eléggé meggondolandó a dolog.

Jobbak az olyan szakmák ahol van lehetőséged eleinte alkalmazottként dolgozni és ha jönnek a lehetőségek akkor mellé vállalni még munkát, és ha elég sok plusz munka összejön akkor már át lehet váltani arra hogy csak magadnak dolgozol mint vállalkozó.

Első válaszoló meg félelmetes butaságokat ír. Szabad bölcsész tényleg nem sokat ér, de egy nemzetközi gazdálkodás már piacképes szak, a turizmus-vendéglátás meg még mindig jó is végzettség pláne külföldön aranyat ér..de legalább 3 nyelvet beszéljél..különben tényleg csak papír a fiókban.

Szerintem többet ér egy varrónő, és jobban el is tud helyezkedni, mint egy szabad bölcsész, vagy egy újabb nemzetközi gazdálkodás meg szakmenedzsment meg turizmus vendéglátásos hülye.vagy egy orvostanhallgató amiből annyi van mint a ....ORVOSHIÁNY VAN..azonnal el lehet a végzett orvosnak helyezkedni.

Szóval hajrá.. :) Szerintem el fogsz tudni vele helyezkedni, külföldön mindenképp.-hol külföldön?? Hol Kínában??

2013. júl. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Régen volt, manapság nincs. Anyukám varrónő, legalábbis a szakmája. Még a 90-es években tisztességesen keresett, de az ezredfordulón elkezdtek rabszolgamunkában dolgoztatni a ruhagyárak (teljesítménybér - a 100%-ért minimálbér jár, de a normát olyan irreálisan magasra rakták, hogy érdekes módon senki nem tudott csak 70-80%-ot teljesíteni még sok-sok túlórával is), sok be is dőlt, az iparág teljesen tönkrement, így pályaelhagyó lett, sokakkal egyetemben. Több, mint 10 éve nem a szakmában dolgozik.
2013. júl. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Esetleg cipőkészítő (cipész) szakma- de már olyan sem nagyon van
2013. júl. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lánynak esetleg még butikeladó

(ruházati eladó)

2013. júl. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!