Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégiumba második félévtől...

Aspartia kérdése:

Kollégiumba második félévtől már be lehet kerülni tanulmányi átlag alapján? (Bocs ha volt ilyen kérdés már, de én nem találtam. )

Figyelt kérdés

Ugye első félévre szociális alapon veszik fel az emberkéket, de úgy tuti nem nyerek felvételt. Még ha figyelembe veszem a mostani egyetemi férőhelyek drasztikus létszámcsökkentését, és hogy kevesebben mennek idén egyetemre, akkor sem.

Viszont talán kibírok egy félévet albérletben, és utána tanulmányi alapon pályáznék.

Elsősorban az SZIE érdekelne.



2013. júl. 24. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Kollégiumi férőhelyre csak évente lehet pályázni sajnos. De amint értesít a koli arról, hogy nem vettek fel, minél hamarabb iratkozz fel várólistára, onnan hamar be lehet jutni. Főleg így tanév elején, mivel sokan visszamondják a kolis férőhelyüket, ha mégis találnak időközben jobb lehetőséget.

Én első évben 1 (!) hétig laktam albérletben és már hívtak is telefonon, hogy bejutottam a koliba várólistáról. A második hetet már ott kezdtem.


(Igaz én Debrecenben tanulok, de a tendenciák azért hasonlóak mindenhol.)

2013. júl. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és persze meg is lehet fellebbezni a döntést, de attól függetlenül add be minél hamarabb a várólistára is a jelentkezésed! Az egyik csak bejön.
2013. júl. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk én általánosságban tudok csak beszélni mert több egyetemista ismerősöm van de az ottaniakkal nem szoktam beszélni.


Azt mondták velük, hogy pár hónap után szoktak kiköltözni a kollégiumból. Szóval érdemes utána próbálkozni, hogy van e hely stb.

2013. júl. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Engem se vettek fel első körben (a gólyatáborba derült ki), majd elkezdtünk már nézni a barátnőmmel albérleteket,mikor felhívott a kollégium igazgató, hogy visszamondták egy páran és lenne esélyem bekerülni, fél órán belül jelezzek vissza, hogy igénylem-e a helyet. Természetes elfogadtam az "ajánlatot" és kollégista lettem 1 évig. Nálunk lehetett fél évre is igényelni, azok helyére felvettek másokat. Pl. egy pesti srác annyira a közösségi arc volt, hogy inkább eljött otthonról koliba, így a második félévtől felvették őt a megüresedett helyekre. Ezzel a féléves jelentkezéssel szerintem az a gond, ha valaki már szeptembertől albérletben lakik, azok általában 1 éves szerződést írnak ezáltal. Viszont, nálunk az a rendszer volt, ha 1 évre igényelted a kolit, viszont valamilyen okból leléceltél, akkor a díj valahány %-át minden hónapban ugyanúgy fizetned kellett.
2013. júl. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Ezt a várólistát megpróbálom akkor.

Egyébként az SZIE vendégszobákról nem tud valaki valamit?

Mert gondoltam arra is, hogy ha koleszba nem, akkor vendégszobába próbálok meg lakni, ami mondjuk jóval dárább, de hát ez van.

2013. aug. 2. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!