Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az alacsony IQ-jú országokban,...

Az alacsony IQ-jú országokban, ha a közoktatás elterjedtebb lenne, akkor magasabb lenne az átlag IQ?

Figyelt kérdés

Például

Egyenlítői-Guinea

Etiópia

Sierra Leone

Kongói Demokratikus Köztársaság

Zimbabwe

Guinea

Nigéria


60-as átlag IQ, ami Európában szellemi fogyatékosnak minősül.


Itt genetikailag ennyi, vagy a közoktatás hiánya miatt?

Azt mondják az IQ nagyjából adott és csak kis mértékben "fejleszthető".

Akkor ez az országok soha nem lesznek képesek komolyabb szellemi teljesítményre? Nem fognak tudni - önhibájukon kívül - hozzájárulni az emberiség technikai fejlődéséhez?



2013. júl. 3. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Honnan veszed ezt az adatot? Mert nekem eléggé hihetetlen a dolog. Linkeld már be, kérlek a forrását.


Másrészt az intelligencia-tesztekről már régóta tudják, hogy nem feltétlen intelligenciát mér. Nyilván, ha valaki nem tud írni, olvasni (nem feltétlen azért van, mert a szellemi képességai alacsonyak, hanem mert az életkörülményei alapján nem jutott hozzá a tanulás lehetőségéhez), akkor perssze,m hogy nagyon alacsony szinten fog teljesíteni, egy nyugati típsú civilizációra kifejlesztett teszt elvégzésekor.

2013. júl. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

[link]


alul.

2013. júl. 4. 20:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez szerintem hülyeség, tuti magasabb az iq-juk 60-nál. Én csináltattam ilyen tesztet, kb öt olyan kérdés volt ami tanult tudást nézett és azok is csak ilyenek,hogy ki a miniszterelnök. Az IQ teszt többi része olyanokból állt, hogy időre rakj ki egy képet kockákból, meg találd meg a különbségeket. Gyakorlatilag olyan volt mint egy interaktív keresztrejtvény.
2013. aug. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!