Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » S. O. S! Felvettek az első...

S. O. S! Felvettek az első helyen megjelölt szakra, de én a másodiknak megjelöltre akarok menni (oda is megvan a pontom). Két különböző intézmény, de ugyan az a szak. Mit lehet ilyenkor tenni? Lehet egyáltalán valamit?

Figyelt kérdés

2013. júl. 24. 23:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Semmit. Azért van a sorrend, hogy aszerint vegyenek fel. Majd jövőre újra jelentkezel.
2013. júl. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
Akkor kellett volna gondolkodni amikor beadtad a jelentkezést. Már nem variálhatsz. De miért nem jó az első intézmény? Azért mert nem megy oda haver? És akkor mivan? Ha komolyan gondolod úgy is tanulni fogsz kifulladásig. Gondolom nem azért ölnek bele pénzt a szüleid vagy az állam hogy bukdácsolva végezd el.
2013. júl. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem lehet mit tenni. Megpróbálkozhatsz átjelentkezni, de erre azért ne alapozz.
2013. júl. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

0 félévvel átjelentkezni? :D Kicsit csücskös lenne.

Talán tisztába kellett volna lenni a felvételi szabályokkal, amikor a jelentkezésed beadod, és annak megfelelően felállítani a sorrendet. Merthogy a sortartás elve érvényesül, ahova első helyre mész, oda mész. Ha nem mész oda, nem mész sehova. A felvételi döntés az, hogy oda felvettek. Ezzel együtt a többi jelölt szakra NEM.

2013. júl. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Az emberek általában oda jelentkeznek első helyre, ahova a legjobban menni akarnak. Lehet az én gondolkodásmódommal van a baj.
2013. júl. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
#4 Bátyám 0 félévvel jelentkezett át (igaz, nem ugyan arra a szakra, de nagyon hasonló volt a kettő). Persze csak úgy jelentkezett át, hogy 2 hét után váltani akart és októberben szóltak neki, hogy akkor mehet a dolog, de várnia kellett a következő év szeptemberéig. Elment dolgozni, de biztos helye volt már szeptembertől.
2013. júl. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Már nem tehetsz semmit, ezen előbb kellett volna gondolkoznod. Mint előttem írták, az ember oda jelentkezik elsőként, ahova a legjobban szeretne menni. Azonban volt 4 hónapod arra, hogyha mégis meggondolnád magad, akkor változtathass. Július 10-ig lehetett sorrendet módosítani, nekem előtte e-mailt is küldtek, amiben felhívták a figyelmemet arra, hogy már csak x napig lehet módosítani. Tehát nem értem, ha július 10-ig eszedben sem volt változtatni most mért ilyen fontos, főleg, hogy ugyanaz a szak.

Annyit tehetsz, hogy nem iratkozol be és jövőre újrafelvételizel.

2013. júl. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem kell bunkózni a ember fiával, ha rohadtul nem vagytok tisztába az egész sztorival. Ez egy kérdés volt, és válaszokat vártam, nem kioktatást (tipikus magyar mentalitás, mért is vártam mást..?). Egyszer már változtattam a sorrenden, ezért nem tudtam visszacserélni. Először Sopronba akartam menni, de a környezetemben mindenki azt mondogatta, hogy Pesten sokkal több a lehetőség, blablabla...Ezért Pestet átraktam az első helyre. De voltam alkalmassági vizsgán Sopronban, és volt alkalmam a pesti sulit is látni, és konkrétan megundorodtam az eltétől...nevezzük nevén.. No, de ilyenkor már fújhattam az egészet..Hát most így "dob ki" rám az állam pénzt egy évig. Szegény, mindjárt megsajnálom..
2013. júl. 25. 07:59
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Így már èrtem,ne haragudj, szerintem senki se akart bunkózni de nem írtad le hogy mért szeretnél vàltani. Sajnos már nem tehetsz semmit,a sorrendmódosítást jobban át kellett volna gondolni. Ha nem akarsz abba a suliba járni de az se biztos hogy jövőre a másikba felvennének akkor iratkozz be abba,amire idén felvettek és halassz 2 félévet. Ha jövőre felvesznek a másikba a jelenlegiből csak simán iratkozz ki.

Èn a helyedben mindenképp beiratkoznék,sőt el is kezdeném,mert ki

tudja jövőre milyenek lesznek a ponthatárok és Bp-ben tényleg több a

2013. júl. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
bocsi lemaradt: lehetőség mint vidéken. :)
2013. júl. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!