Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Bsc az egyetemi vagy főiskol...

A Bsc az egyetemi vagy főiskolai szintű képzés? ( ELTE)

Figyelt kérdés
Sportszervező szak, egy OKJ képzés miatt fontos, de sajnos nem tudom , hogy egyetemi vagy főiskolai szintű a képzés :/
2013. júl. 26. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Főiskolai.
2013. júl. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ennek hol lehetne pontosan utánajárni ,hogy mi egyetemi, mi főiskolai stb?
2013. júl. 26. 11:36
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

A bologna rendszer óta nem tartanak lényegi különbséget főiskola és egyetem között.

Van alapképzés (bsc), meg utána lehet menni mesterképzésre (msc).

Ha nagyon akarod a főiskolai és egyetemi szintű képzés elnevezést, akkor bsc és msc.

2013. júl. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azzal tisztában vagyok, hogy nem tesznek már így különbséget, de az iskola kérdezte , hogy én milyen képzésben veszek részt, és nem igazán tudtam mit mondani erre először :/
2013. júl. 26. 12:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon számít, akkor gyakorlatilag egyetemi alapképzésen veszel részt. Ezt az alapképzést tudod mester szinten folytatni, de mindkettő egyetemi képzésnek minősül. Az értékére írtuk, hogy főiskola, körülbelül annak felel meg, de mivel ezt már eltörölték, nyugodtan beikszelheted az egyetemi szintet.
2013. júl. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!