Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy történik a köztársasági...

Hogy történik a köztársasági ösztöndíj-pályázatok elbírálása?

Figyelt kérdés

Van ugye egy "ideiglenes rangsor a felterjesztésre javasoltakról", amiből a fellebbezések után kialakítják a "végleges intézményi rangsort", amit ténylegesen felterjesztenek. És ebben a rangsorban a pontszámok ugye objektív tényezők függvényei (pl. átlag, tudományos munka stb.). Ezután pedig felterjesztik a minisztériumnak...

De azt nem értem, h ha most úgyis a miniszter dönti el, h ki kapjon, akkor mi a szerepe az intézményi rangsornak (minek van)? Ha meg az intézmény dönti el, akkor meg minek kell felterjeszteni a miniszternek? Vagy úgy egyáltalán hogy van ez az egész elbírálás?

(Sztem biztos nem úgy van, h a sok egyetem rangsorainak az összevetése után a miniszter kimond egy határpontszámot, h mondjuk 100 pont, és akkor efölött mindenki kap, ez alatt meg senki... Már csak azért, mert kül. egyetemeken teljesen különböző a pontozás, nemcsak az, h mire milyen arányban lehet kapni, de a maximumok is. De akkor mi a szerepe a miniszternek? Egyetemenként, ill. karonként külön-külön húzza meg a határpontszámokat?)


És lehetséges olyan, h ne az legyen, h az egyetemi rangsor első x tagjából mindenki kap, onnan lefelé pedig senki? Hanem h mondjuk a 3. kap, a 4. nem, és az 5. meg megint igen? Lehetséges, h én x pontszámmal nem kapok, vki meg kevesebb ponttal igen, mert pl. szebben fogalmazott a levélben, vagy akármi miatt szimpatikusabb volt, vagy mert a minisztériumban esetleg átpontozzák?


A kitett rangsoron nekünk volt egy olyan, h "a kari kontingens 20 fő", valamint a táblázatban a 20. helyezés alatt volt egy vastag vonal (megvastagított szegély). Ez mit jelent? H max. 20 pályázatot terjeszthetett fel a kar, vagy h valszeg 20 ember fog kapni a karról (gondolom, értelemszerűen a vonal felettiek)?


És akik elnyerték, azok a mi egyetemünkön a szabályzat szerint elméletileg írásos értesítést kapnak erről. Ezt az értesítést kb. mikorra lehet várni (ill. mikor mondjam azt, h ha eddig nem kaptam, akkor ezek szerint elutasították)? (melyik hónap, és eleje, vége, közepe stb.)



2013. júl. 27. 16:23
 1/2 A kérdező kommentje:
És arról is küldenek értesítést, ha nem kaptam meg? Vagy akkor csak egyszerűen nem küldenek semmit arról, h megkaptam volna, és kész?
2013. júl. 27. 16:31
 2/2 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek: nem olvastam végig amit írtál, csak bele olvasgattam.


Corvinuson én kaptam.

Amit ők sorrendet meghatároztak (végleges) az számított. Az hogy miniszternek felterjesztik stb az már csak a protokoll sztem.

2013. júl. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!