Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Főiskolai/egyetemi gólyatáborok?

Főiskolai/egyetemi gólyatáborok?

Figyelt kérdés

Milyen hosszú szokott lenni?

Milyen feladatok szoktak ott lenni?

Igaz, hogy főként az ivásról szól?


Szeretnék majd menni Én is, csak egy kicsit félek az ismeretlentől. Milyen tanácsokkal látnátok el a gólyatábor előtt?

Saját élményt és tapasztalatot is megoszthattok velem és más gólyatábor előtt álló leendő gólyákkal.

( csak normális, nem lehurrogó , 'ez már a 80 ezredik ilyen kérdés' válaszokat várok )


2013. júl. 27. 22:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%

Olyan 4-5 nap körül szokott lenni. Feladatokat illetően nagyon változó az egész, valahol durvább, valahol viccesebb stb. Erre nem nagyon lehet válaszolni.

Főként a piálásról szól (általában a feladatokban is inni kell - ha nem vetkőzni), de nem kötelező jellegű. Ha nem akarsz inni nem iszol.


Légy nyitott az emberek felé (ha hívnak valahova, akkor csatlakozz be stb), de ne akarja hirtelen mindenkivel jóba lenni (nyomulós dolognak tűnhet).

2013. júl. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Olyan durvának tűnnek a feladatok, amiket eddig olvastam.

Mi van azokkal, akik nem mennek/mentek gólyatáborba?

És aki nem ihat pl.gyógyszer, vagy egyéb korlátozások miatt bizonyos feladatokat nem tud megycsinálni?

2013. júl. 27. 22:40
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

Nincs velük semmi:D Nem kötelező menni.

Felnőtt emberi lények vagytok, tudtok kommunikálni:D De szerintem csak azért ne kamuzz be ilyet, hogy kihúzd magad a feladatok alól:D Azért van az egésznek egy csapatépítő jellege is, érdemes részt venni rajta. Ha meg nem akarsz inni, akkor nem iszol. Nem fogják beléd erőszakolni (hamarabb issza meg más:D).

2013. júl. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem voltam gólyatáborban, mégis csomó emberrel jóban vagyok a szakon, vannak barátaim, teljesen jól beilleszkedtem (és mindegyiket ott ismertem meg, tehát nem "hozott" ismerősök). És nyilván rengetegen vannak még így rajtam kívül. Szóval ha nem akarsz, akkor ne menj gólyatáborba, sok hátrányod nem lesz belőle szerintem.
2013. júl. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Én tényleg nem tudnék bizonyos feladatokban résztvenni...

Köszönöm a válaszod.

Neked milyen feladatokban kellett résztvenned?

2013. júl. 27. 22:56
 6/21 anonim ***** válasza:
91%

ha nem akarsz inni, nem iszol.

ha nem akarsz vetkőzni, nem vetkőzöl.

ha nem akarsz hányni, nem hánysz.

ha nem akarsz részt venni adott feladatban, nem veszel részt.

igen, ott fognak pattogni néhányan, hogy csináld ezt és azt, de semmi sem kötelező. csináld azt, ami neked jól esik.

ha úgy érzed, hogy most meg kéne állnod, akkor állj meg. ennyire egyszerű.


személyes tapasztalatom: ittam, de nem hányásig. ökörködtem, de a méltóságom és a tiszteletem megmaradt. szórakoztam, de nem zuhantam bele semmiféle gödörbe. ismerkedtem, de nem kötöttem ki senkivel semmiféle bokorban. táncoltam, de nem kifulladásig. és még a leendő évfolyamtársaimat is megismertem, meg más szakosokat is. összességében jó volt.

2013. júl. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Még semmit nem tudok a gólyatábor részleteiről, így még nem öntöttem.
2013. júl. 27. 22:59
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ.

A végső döntés úgy is az enyém és nem akarom ugyanazokat a kérdéseket szajkózni.

2013. júl. 27. 23:01
 9/21 anonim ***** válasza:
97%

Ahogy írták fent, nagyjából 4-5 nap körül van.

A feladatok vegyesek, de általában a már ismert, gyerekes vetélkedő feladatok felturbózott változata.

Sok függ attól, h hova mész. A normális egyetemeken (BME, BCE, ELTE, BGF) normálisan a feladatok. Nemkell mosószert inni, meg hasonló! Persze a központban a pia és a vetkőzés áll. De ha azt mondod nem, akkor nem leszel kiközösítve. Az ivós feladatokat azért érdemes bevállalni párat, a vetkőzős része már jóval fakultatívabb.

Az ivós feladatok eszköze általában sör/fröcs és a jól ismert kevert. A kevert rettenetesen rossz ízű elsőre, aztán utána megszokod. :)

De napon lesztek úgyis üt minden :D

Ha rosszul érzed magad, akkor inkább mond, h te most szünetet tartasz, és pihenj egy kicsit. Drukkolj a többieknek, biztasd őket ez is egy fontos feladat. Lesz még lehetőséged pótolni :) Sokkal cikibb, ha elhányod magad a feladat közepén, mintha azt mondod, te nem akarod. Nyugodtan mondj nemet, nem lesz baj. Persze nem lehet minden alkalommal megfutamodni, van hogy inni kell :)

A vetkőzés nemcsak csajokat érint, de persze ők a fő célpontok. Lényegében a szervezők melleket akarnak látni, ez tény! Nem kell anyaszült meztelenre vetkőzni, és nem is szabad első csettintésre! Te leszel a tábor kur**ja, ha elsőre ledobsz mindent. De ha látod, h a csapatban van 1-2 bevállalós csaj, esetleg te is megpróbálhatod, nagyot dob a csapat pontszámán és lelkesedésén egy-két villantás.

Fiúknál fölösleges, senki nem akar szőrös seggeket meg tököket látni. Persze hülyéskedés céljából 1-2x meglehet csinálni, de akkor viszont mindenkinek kell, úgy hatásos. A fiúk általában azért vetkőznek, h bátorítsák a lányokat. Ennyi előnye van, ez viszont szokott segíteni. De hidd el a pontszáma csajok miatt gyűlik xD


Az esti buli szintén fakultatív, személy szerint utálom a discó/táncolós zenét, egy este sem volta bulizni. De ha téged érdekel az ilyen, menj, mert jó partik szoktak lenni. Nameg ilyen lesz a kolis buli is, jó tudni mire számíts!

Ha a hangszeres zene érdekel, nem kell félni mindig van 1-2 gitár meg ütősféle a közelben. Keress rocker arcokat, kérdezd meg, hogy gyűlnek össze este és sörözzetek egyet az ismert dallamokat pengetve, mi ezt csináltuk!


Összességében nem kell félni, jó buli lesz. Kihagyni hülyeség, mindenképpen menj el. Ha valami neked túl meredek vagy extrém, mondj nemet, meg fogják érteni. Minden csapatban van 1-2 őrült ők majd megcsinálták, te csak élvezd a tábort.


Ami infó még:

-A szoba valószínű lány-fiú együtt, tavaly nálunk 7 fiú volt 1 csajjal, szegény lány. Rosszra nem kell gondolni, részegen dőltünk az ágyba, csak az öltözés volt gázos neki xD

-A reggeli keltés nálunk láncfűrésszel volt :D

-Sokat kell ordítani, de nagyon!!! A hangod tuti el fog menni, de nem szabad abbahagyni :)

-Ruhából csak olyat vigyél amit nem féltesz. Lisztes, vizes, koszos, sörös lesz.


Ha van kérdésed tedd fel nyugodtan, válaszolok. Ha kell privátban, ha olyan.

Érezd jól magad és idén sem hagyom ki a gólyatábort, az tuti :)

2013. júl. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Jó volt olvasni amit írtál, mert nem úgy festetted le, hogy valami borzalmas, 'most nem menekülhetsz, elkaptunk' a tábor.

Én az SZTE-re fogok járni.

Egy jó buliba , jó közösséggel benne vagyok, csak Én nem iszom.

Én olyan karra megyek, ahol főként lányok vannak, így nem tudom elképzelni, hogy a vetkőzésre ekkora hangsúlyt fektesenek. A felsőbb évesek szervezik a gólyatábort?

2013. júl. 27. 23:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!