Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Főiskolai/egyetemi gólyatáborok?

Főiskolai/egyetemi gólyatáborok?

Figyelt kérdés

Milyen hosszú szokott lenni?

Milyen feladatok szoktak ott lenni?

Igaz, hogy főként az ivásról szól?


Szeretnék majd menni Én is, csak egy kicsit félek az ismeretlentől. Milyen tanácsokkal látnátok el a gólyatábor előtt?

Saját élményt és tapasztalatot is megoszthattok velem és más gólyatábor előtt álló leendő gólyákkal.

( csak normális, nem lehurrogó , 'ez már a 80 ezredik ilyen kérdés' válaszokat várok )


2013. júl. 27. 22:17
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
A győztes csapat mit kap?
2013. júl. 27. 23:31
 12/21 anonim ***** válasza:
81%

Normális egyetemen és csak a pestieket sorolod fel? Ez azért elég nevetséges XD


Ugyanez van az SZTE-n is, nem volt semmi sem kötelező, van olyan ismerősöm aki elment úgy, h nem szokott alkoholt inni meg nem bulizós, de ő is jól érezte magát. Feladatok nem voltak vészesek, volt fetkőzös is, de azt csak páran csinálták meg, ivós is volt sok. Nem arra ment, h mindneki meg akarja nyerni az egészet, sőt én azt se tudom nálunk melyik csapat nyert

2013. júl. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
92%

Szia, 23:12-es vagyok!

SZTE-s ismerősöm is van, náluk lazább a GT, mert ahogy írtad több a csaj. Nálunk BME, csaj hiány van xD

A "most nem menekülhetsz, elkaptunk" típus inkább az ilyen gyűjtő főiskolákra jellemző, az SZTE nem olyan :P

Igen, általában a 2. évesek szervezik a GT-t, a győztes meg semmit nem kap, legalábbis nálunk nemvolt semmi extra díj. Csak úgy írtam azt a pontozást, hogy értsd mire gondolok.

A vetkőzés így valószínű "érdeklődés hiányában" elmarad, de erre ne vegyél mérget. xD

A "csak Én nem iszom" résszel óvatosan. Nálunk is van/volt 1-2 ember az évfolyamon aki kijelentette, h ő bizony egy kortyot sem, nem is nagyon van társasága. Néha látjuk ZH elött, de az ilyenek nagyon el lesznek kerülve.

Ezzel nem megijeszteni akarlak, hidd el, ez becsülendő, hogy nem cél az állandó piálás, de: nagy a határ a "nem iszom egy cseppet sem" és a "minden este leiszom maga" között. Én sem iszok állandóan, de az egyetemen (és főleg az első hetekben/hónapokban) kapcsolatokat építeni csak bulikban és sörözgetés mellett tudsz. Senki nem fog Bingo és Gazdálkodj okosan partikat tartani, hogy majd ismerkedtek.

Én inkább nem hangoztatnám, h nem iszom semmi! Igyál csak 1-2 sört vagy fröccsöt/VBK-t. A csajok úgyis keverik a cuccokat. :) Jó trükk lehet, ha fogsz valamit (üveg/doboz sör vagy pohárban valami pia) a kezedbe, ezzel mutatva, h te iszol, de közben senki nem látja, h milyen lassan is fogy az a sör :D

Senki nem fogja strigulázni, h te megittad-e a napi 6 sört és 12 felest (csak random számok, nem kell komolyan venni őket) de ha sosincs semmi a kezedbe, az feltűnő. Ha mindig fogsz egy üveget, akkor azzal már "beépültél"! :P

Ha valaki jön szembe koccintsatok, kortyolj egyet és kész.

Ha valaki töménnyel kínál (gondolom ezt nem sokat iszol) akkor vagy próbálod hárítani (ha nincs kedved hozzá) vagy beledugod a nyelved ezzel jelezve, h megkóstoltad, de ennyi elég is belőle.

A közösség meg a csapat tuti jó lesz, erről a szervezők gondoskodnak. A lényeg, h te ne lógj ki a csapatból!


Ha van kérdés, még jöhet.

2013. júl. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
81%
Már nem azért, de rohadtul csapatvezető ill. csapatfüggő, hogy a társaid/vezetőid mennyire fogják erőltetni a dolgokat. Más csapatban lévő emberek le se szarnak (a feladatoknál), ugyanis általában a versenyzés áll a középpontban. DE természetesen, attól függetlenül, hogy milyenek a társaid határozottnak kell lenni és NEM-et mondani, ha azt szeretnéd. Ennyi. Nem kell fosni, semmi sem kötelező, nem fognak elfenekelni, vagy megbélyegezni. Persze azért legyél aktív, de az alkoholmentesség nem egy egetverő nagy probléma.
2013. júl. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
87%

Írok én is két példát, az egyik velem, a másik csoporttársammal történt a gólyatáborban. Kezdem az enyémmel, mert az rövidebb: NEM MENTEM EL! :D Dolgoztam, sok kedvem nem is volt hozzá, mert nem oda vettek fel, ahová menni szerettem volna.


Csoporttársam elment, és mesélték, hogy ő bizony semmilyen feladatot nem volt hajlandó elvégezni. Azokat sem, amiben nem inni kellett. Büntetésként 20 fekvőtámaszt kapott minden állomáson. Az egész tábor alatt több száz fekvőtámaszt nyomott le. Ezeket megcsinálta rendesen. Mindent ócsárolt, nem tetszett neki semmi. A szervezők már az első nap látták, hogy nem veszik rá semmire, valami feladat volt, kivették a tömegből, nyomja le a 20-at, aztán nem is szóltak hozzá. Meg kb. senki sem.


Én rendesen beilleszkedtem, neki gondjai voltak ezzel.

2013. júl. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
25%
De minek ment el, ha ilyen passzív volt? Nem kötelező ez, de ha elmegy vki, akkor legalább ne csak ócsároljon, hanem próbálja meg kihozni belőle a legjobbat ...
2013. júl. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket!

A feladatok alól nem vonnám ki magam minden esetben. Nem azért mennék, hogy csak nézzem a többieket, milyen jól elvannak.

Egy-egy korttyal nincs baj, ez a 'fogd a sört és vidd magaddal' ötletes.

2013. júl. 28. 14:05
 18/21 anonim ***** válasza:
50%

Én nem mentem el, mert nem vagyok valami alkoholbarát illetve ilyen táborok általában vonzzák az idiótákat, persze nem mindenki az, messze nem.

Teljesen megvagyok az egyetemen, mindig van kivel beszélgetni és teljesen jól informált vagyok. Egy lány, akivel a legjobb viszonyban vagyok, ő például volt gólyatáborban, és egyáltalán nem tetszett neki. Amúgy a gólyatábor egy nagy baromság, az egyetem messze nem erről szól, ami ott megy. Ha nyugisabb vagy, akkor szerintem nem fogod megbánni hogy nem mész el, körülbelül a gólyák fele, harmada aki elmegy, egyszerűen kapacitás sincs arra, hogy mindenki tudjon menni. Szivatás, pijálás, buli, erről szól röviden, tömören.

2013. júl. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Dwight Schrute válasza:
Aki nem volt még gólyatáborban, az ne mondjon már róla véleményt... Igaz, a szivatásokat jegyzi meg az ember, ezt meséli el a többieknek. De az biztos, hogy a legtöbb ember nem bánja meg, hogy elmegy, még akkor is, ha lesz 1-2 dolog ami neki nem tetszik. Összességében arról szól, hogy megismerd a többieket, nem erőltetnek rád semmit, amit nem akarsz.
2013. júl. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Engem meg inkább az érdekelne, hogy lehet többször is menni. Nyilván szervező seniornak kell beállni. Viszont én villanykaros voltam, így a mi gólyatáborunk se volt túl vonzó (a lányhiány miatt, bár az igaz, hogy elsőre még vicces), meg úgy gondoltam, hogy a seniorok se vennének be. Bár igaz, hogy még ott viselik el a legjobban, ha nem vagy a legszociálisabb alkat. Másik iskolákat, karokat lehet még megcélozni, amíg még nem nézek ki vénembernek. Szerintetek?
2014. jan. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!