Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért döntöttél úgy, hogy...

Miért döntöttél úgy, hogy kollégiumba költözöl/költöztél egyetem alatt?

Figyelt kérdés
2013. júl. 28. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert naponta 140 km-t oda-vissza letolni erősen halálos lett volna. Az napi 5 óra utazással járt volna.


Az albérlet ellen pedig az ára szólt. 8100 volt a koli egy hónapra, internettel mindennel együtt 9100 az albérlet pedig fűtési szezonon kívül 20-22 lett volna, de szerencsére 1,5 hétnél nem maradtam tovább....

2013. júl. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Albérlet előnyei: Csak te vagy és a lakótársaid, akikkel jó esetben hasonló érdeklődésűek és vérmérsékletűek vagytok (én két gimis osztálytársammal laktam albérletben, kb. mintha minden nap egy osztálykirándulás lett volna). Így ha éppen tanulni van kedved, akkor tanulhatsz, ha pedig bulizni, akkor mehetsz a lakótársaiddal is, vagy a szaktársaiddal, barátaiddal.


Koli előnyei: Olcsó. Általában harmadannyi, mint egy albérlet.

Ha alapból társasági ember vagy, akkor komoly kapcsolati tőkéd alakulhat ki egy koliban, többtucat embert ismersz és kérhetsz tőlük segítséget. Ezt sokan csak alibi indokként mondják a koli mellett szerintem, mert aki társasági, az úgy is eljár eleget mindenfelé és megismer embereket.


A koli hátránya, hogy ha buli van, akkor bulizni kell, nem aludni, vagy tanulni, mert az ott elég nehéz. Nem te választod ki, hogy kikkel lakj együtt. Ha szerencséd van, szerencséd van, ha nem, nem.


Szerintem az albérlet nagyságrendekkel veri a kolit, pont azért, mert ha tanulni akarsz, akkor tanulsz, ha meg bulizni, akkor meg elmész bulizni. És mikor hazaérsz, akkor majdnem olyan, mintha otthon lennél (de ehhez legyenek jó lakótársaid).

2013. júl. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én albérletből költöztem át kollégiumba. A legfontosabb változás számomra az volt, hogy ár-érték arányban sokkal jobban megéri a koli, nem kell a rezsin aggódni, spórolni, nem kell a főbérlő és a szomszédok hülyeségeit hallgatni. Albérletben minden hónap végén rezsit ki kell számolni, egyeztetni a főbérlővel, kolinál meg két kattintás az ETR-ben, aztán le van tudva, és nem dől össze a világ, ha 3-4 napot késel vele. Ezek apróságoknak hangozhatnak, de fél év után nagyon frusztrálók tudnak lenni.
2013. júl. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!