Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, akik messze...

Egyetemisták, akik messze laknak a sulitól, kb mennyi idő míg beértek? Nem fárasztó nagyon a sok utazás?

Figyelt kérdés
Össze tudjátok hangolni a tanulással/ társasági élettel? Itt most nem az olyanokra gondolok, akik több száz km-re laknak, ezért koliba/ albérletbe költöznek, hanem azokra, akik otthon laknak szülőkkel, csak mondjuk másik városban.

2013. júl. 28. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem legjobb barátnőm 80km-re lakik (mint én, csak én albérletbe költöztem, de ő bejárós), kb. 1 óra buszozgatás a városban + 1 óra vonatút, tehát kb. 2 óra az utazás, ez naponta 3-4 óra. A társasági élet nem igazán fér bele neki, vagy csak úgy, h napközbe marad egy kicsit órák után vagy ha nagyobb buli van, akkor nálam alszik.


Másik barátom 50-60 percre lakik busszal, minden nap bejár és ő meg tudja oldani a társasági életet, mert ő legalább annyit bulizik, mint én, szóval kb. naponta. Reggel simán beér 8-ra, ha akkor van órája, este meg 3/4 11-kor megy az utolsó busz, hazamegy azzal, vagy ő is nálam alszik

2013. júl. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én tulajdonképpen nem is messze lakom, viszont bejárós vagyok, ami jelent elég sok hátrányt, kezdve azzal, hogy nincs mindig busz, bulikból vagy kimaradok, vagy kipenderítek 3000 pénzt taxira (és akkor még az ember nem ivott semmit, nem fizetett sehová belépőt stb), télen előfordul, hogy a zord időjárás végett nem tudok bejutni a városba stb. Különben már megszoktam, 20 percet zötyögök a buszon általában, reggeli csúcsban mondjuk 25, aztán helyi járatú busz, az még 10 perc, ha épp van csatlakozás. De általában olyan 5-10 percet mindig várok (Pécsről beszélünk). Ha nincs órám, akkor nem tudok hazajönni, sokszor van olyan, hogy mire hazaérnék, indulhatnék is vissza, ami azért kb 2 óra semmittevést jelent a városban.
2013. júl. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vonat + bicikli kombóval csapatom, így a vonat kb. 35-40 perc, a bicikli pedig céltól függően 15 perctől 1 óráig terjed. Az elején fárasztó volt, de már középsuliban is ingáztam, így nem volt nagy érvágás. Gyakorlatoknál kicsit necces, amikor le kell ügyelni 12 órát, és előtte-utána egy csomót utazom, de tényleg kibírható.


Társasági életed lehet, csak össze kell hangolni a dolgokat. Tehát vagy valakinél ottalszom, vagy pedig előbb lelépek, hogy elérjem a vonatomat. A tanulásnak pedig jót is tesz az utazás, a vonaton simán tudok haladni az anyaggal :) Igaz biciklin kevésbé.

2013. júl. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Én az első egyetemi évemet ingázóként csináltam végig.

Nem lakom messze Bp-től (BME-s vagyok), de szar a közlekedés, úgyhogy a bejutás nekem 1,5 óra, ami napi szinten 3 óra.

Meg tudtam oldani, bulizni is maradt erőm.

Annyi volt, hogy a buszon tanultam sokszor, máskor meg ott aludtam ki magam.

Csütörtöki (meg néha keddi) bulikban mindig ott voltam, volt hogy előtte még haza is kellett jönnöm (ekkor kb 20 percem volt itthon fürdeni meg enni...). Aztán reggel vagy első busz haza, vagy havernál alvás.


Szóval szerintem megoldható, bár volt egy pár közösségi dolog, amiből kimaradtam emiatt, de nem volt akkora para.

Azóta kolis lettem, és úgy gondolom hogy nagyon jó döntés volt.

2013. júl. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
71%
Ja és ezt úgy mondom, hogy nem büfészak, hanem mérnöki, és az órás többségén bent voltam, jegyzeteltem.
2013. júl. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!