Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Első évesként nekem kell majd...

Első évesként nekem kell majd egyedül felvenni az órákat?

Figyelt kérdés

Még levelet nem kaptam a sulitól, más-mást hallottam :)

Kicsit félek a neptunos rendszertől meg h ki fog dobálni,főleg vizsgáknál

De azért első nap csak elmagyarázzák teljesen?


2013. júl. 29. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Nem fogják elmagyarázni, mert már felnőtt érett ember vagy. Üdvözlet az egyetemi környezetben.


Neked kell felvenni az órákat, neked kell utánajárni mindennek, ésatöbbi.

2013. júl. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez egyetemenként, karonként, szakonként változó, mindenhol máshogy megy. Nem kell félned a neptuntól, csak évi párszor van vele gubanc, főleg amikor tárgyfelvétel van és leterhelt a rendszer, de nem lesz vele gondod, mert a kötelező tárgyakra lesz hely mindenképp.


Ha nem veszik fel neked, akkor pedig kapsz egy mintatantervet (vagy letöltheted a netről, akár már most is).

2013. júl. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hová fogsz járni? A BME-n pl. nem neked kell, biztos van még ilyen. Ha pedig neked, akkor elolvasod a tájékoztatót, aztán aszerint felveszed a mintatantervben szereplő tárgyakat.
2013. júl. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

"Nem fogják elmagyarázni, mert már felnőtt ember vagy."


Mit kell beszaratni a másikat, már ne is haragudj? Kérdező, el fognak mindent mondani, még az sem kizárt, hogy lesz egy nap, amikor a gépteremben fogtok csücsülni, és nyomkodjátok a neptunt, közben pedig majd magyaráznak, hogy mi micsoda. Legalábbis több egyetemen/fősulin indítanak így. Ahol nem, ott kapsz majd nagyon jó, részletes leírást az egészről. de a neptunban majd minden tök egyértelmű lesz, felhasználóbarát, nem fogod tudni elrontani.

ha mégsem megy valami, kérdezel a mentorodtól.


azt el tudom képzelni, hogy ezek az interneten rémisztő akárkik vagy nem voltak még egyetem közelében, és ezért valami elérhetetlen, idegen rendszernek állítják be (lásd: felnőtt vagy, magadra vagy hagyva, mit képzelsz, ez már nem játék), vagy pedig ők maguk sokkal bénábbak voltak ebben, mint amennyire te bármikor is leszel, és 15 kérdést feltettek gólyaként, most ezt próbálják kompenzálni. ez ilyen pszichológia, tudod.


Kérdező, az egyetem érted van, nem te vagy az egyetemért. ne félj semmitől, mindent meg fognak mondani, hogy hogy kell csinálni.

2013. júl. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :) Igen, felnőtt vagyok, de mégis amit nem tud az ember és fontos alapdolga az egyetemi életnek, azért fél tőle,hogy valamit elront..

Várom a levelet,hátha abból okosabb leszek,hogy mi h lesz :) Köszönöm h írtatok!!

2013. júl. 29. 13:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk nem magyaráztak, elküldtek 11 tárgyat és fel kellet vennünk. Meg persze aktiválni stb. Barátnőmnek alapból felvették a tárgyakat. Engem dobált kifelé a Neptun, de hát ez van :D
2013. júl. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!