Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jár szociális ösztöndíj az...

Jár szociális ösztöndíj az alábbi helyzetben? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Nővérem (21) és én (19) a Debreceni Egyetemre járunk, nappali tagozatra, én államilag támogatottra, ő fizetősre. 4 fős család, szülők és mi. Jelenlegi helyzetben nem kapnánk azt már tudjuk. A kérdésem az lenne, ha bejelentkeznénk lakcímileg a Debreceni panellakásunkba (ahol szorgalmi időszakban lakunk) mint öneállátók, ketten nővéremmel, akkor járna szociális ösztöndíj? (Nem dolgozunk mellette)

2013. júl. 29. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
23%

Nem. Attól hogy máshol van a lakcímed még a szüleid jövedelmi helyzete és az eltartottak száma határozza meg a dolgot. Semmi köze ahhoz hogy hol laksz. Öneltartó csak akkor lennél, ha nincsenek szüleid.

Most gondolj már bele, ha ez így lenne hogy aki be tud jelentkezni valahova ami nem a szülei lakcíme akkor azoknak egytől-egyig járna szociális alapon támogatás, pedig pont azok tudnak máshova bejelentkezni ahol több ingatlan is van a család tulajdonában, azaz nem a legszegényebb réteg.

2013. júl. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Ilyen könnyen nem lehet kijátszani a rendszert.
2013. júl. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem amit mondasz. Viszont ez a lakás a mi nevünkön van, a szüleink csak kedvezményezett felek. Ez nem változtat valamin? Egyébként azért kérdezem mert hallottam mindenfélét már, és itt általában jó választ szoktak adni.
2013. júl. 29. 16:29
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Semmin nem változtat hogy a te/ti neveteken van a lakás.

Gondolom nem jogra jársz ha ilyesmit kérdezel, de a szüleidnek kötelességük eltartani a lehetőségükhöz mérten. Szóval még ha egy szülő valóban nem ad egy vasat sem a nappalin tanuló egyetemista gyerekének, akkor bírósági úton is kikényszeríthető az egyetemista eltartása. Szóval ennyire nem az állam feladata.

2013. júl. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"ttól hogy máshol van a lakcímed még a szüleid jövedelmi helyzete és az eltartottak száma határozza meg a dolgot. "


Ez NEM igaz!


Kérdező, megteheted, csak a probléma ott lesz, hogy az önfenntartást igazolnod kell. Van rendszeres jövedelmed ami olyan összegű, hogy elhiszik, hogy abból élsz? (Tehát minimum az albéretet + a kaját fedezi?)

Mert ha nincs akkor nem fognak önfenntartónak tekinteni.


Amúgy igen, ez megcsinálható, hülyeség is amit mondtak. ha pl. kidobnak otthonról, mert 18 elmúltál, megtehetik, mégis mi közöd lenne a szülőkhöz anyagilag???

2013. júl. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előttem szóló! Már hogyne lenne köze egy szülőnek attól hogy elmúlt 18 a gyereke. Rokkant tartásnak nevezik amit ilyenkor a bíróság megítél ha a szülő magától nem hajlandó taníttatni a gyerekét. Ne nevesd ki nem csak az a rokkant aki tolókocsiban él, vagy szellemi fogyatékos, hanem abban az értelemben hogy még bizonyos akadályok miatt nem képes magát eltartani. Ilyen az ha nappalin tanul felsőoktatásban. Első sőt második szakképesítés megszerzéséig kötelezhető erre a szülő.

Nekünk van egy ügyvédi irodánk és volt már ilyen per, simán megítélik egy normál jövedelmi viszonyú családnál. Természetesen ne azt értsd alatta hogy két munkanélküli segélyből élő szülőnél nem ítélnek meg semmit, mert feltétel hogy a szülő megélhetésének rovására ilyen nem ítélhető meg ilyen rokkan tartás, de ha belefér a szülő jövedelmébe akkor bizony fizetni kell. És nem egy hatalmas összeget ítélnek meg akkor sem, ha szülő sokat keres, csak annyit hogy éppen, de fizetnie kell. Nyilván nem gyakori per az ilyen amikor a gyerek 18-19 évesen perli a szüleit de sajnos volt már rá példa mint írtam.

Ezért nem tudja egy 19 éves igazolni hogy önfenntartó csak azt tudja igazolni hogy a szüleinek olyan alacsony vagy nincs jövedelme, és akkor persze ha nincs a szülőknek erre pénze akkor jár a szociális ösztöndíj.

Önfenntartó akkor kell jövedelem igazolás, ami oké mert elhelyezkedsz, csak ha ebből a jövedelemből csak magadat kell(ha a minimálbér felét keresed is) eltartani akkor az egy főre eső jövedelmed miatt nem fog járni szociális alapon semmi. Ráadásul az önfenntartó igazolás egy magánokirat, amit hivatalos eljárásban használsz fel, abban valótlan adatokról tényekről nyilatkozni bűncselekmény. Ráadásul a szülőnek is kell nyilatkozni..

2013. júl. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tényleg nem jogot tanulok, sajnos ezekhez a dolgokhoz hülye vagyok nagyon, nem tagadom, de legalább informálódtam a részletes válaszokból! Köszönöm!
2013. júl. 29. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!