Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne féljek...

Mit csináljak, hogy ne féljek ennyire?

Figyelt kérdés
Ebben a tanévben fogok érettségizni, és már most NAGYON félek!! Persze nyilván más is fél és izgul, de úgy érzem, hogy én valamivel jobban, mint az osztálytársaim. Félek, hogy mondjuk a szóbelire nem fogom tudni átnézni normálisan a tételeket. Félek, hogy ha odajutok, akkor teljesen leblokkol az agyam és semmi nem fog eszembe jutni. Tudtok erre valami megoldást? Ez normális, ha már ilyenkor így izgul az ember?

2013. júl. 30. 20:19
1 2
 1/11 anonim válasza:
50%
Mielőtt hozzá kezdenél az érettségihez szívj el egy mariskát!
2013. júl. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

De miért félsz?

Nem voltál eddig jó tanuló?

Semmi félnivalód nincs, ha készülsz.

2013. júl. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

közepes voltam eddig mindenböl.

mondjuk a legjobban a töritől félek, és eddig úgy mentem át mindig, hogy magoltam. és ugye ez most nem fog beválni, és töriből semmit nem tudok.

2013. júl. 30. 20:34
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem jell félni nem nagy dolog az érettségi, gyakorolj írásbelire szóbelire meg mindenből van forrás... én pl a törit úgy csináltam meg 57 pontosra hatvanból h a tételt egyszer se néztem át és a forrás se kellet
2013. júl. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell izgulnod, főleg, hogy hátra van még egy hónap a szünetből. Arról nem is beszélve, hogy annyi minden apróság lesz a végzős évedben, hogy majd elég lesz áprilisban aggódnod miatta :-) Szalagavató, ballagás, továbbtanulás...

Bőven lesz időd felkészülni a szóbelire, az írásbelire pedig soha nem tudsz majd 100 %-osan felkészülni, mert egyik tárgyból sincsen olyan tudásod, hogy ne legyen egy kis hézag. Sok sikert.

2013. júl. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom ez mennyit segít, de én is ebben a tanévben fogok érettségizni, és ahogy magamat ismerem, rázni fog a görcs és ájulás közeli állapotban leszek, nem is beszélve az emelt érettségikről! Szóval egyedül nem leszel ezzel az érzéssel, az biztos. Egyébként nekem bátyám mondta,(tavaly érettségizett), hogy nem nagy szám, és ha valakinek igen, hát neki elhiszem. Ő sem volt túl jó tanuló, 3as volt körülbelül, és az érettségit úgy csinálta meg jelesre(2 db 4es:matek , biosz emelt és a többi 5ös), hogy egy büdös szót nem tanult rá, még a tételeket sem tudta. És középsuli közben sem tanult, ezt tapasztaltam. Attól még valakinek lehet jó esze, és ez nagyon sokat segít. Persze, azért kell tudás meg minden, én csak azt akarom ezzel mondani, hogy a jegyek nem feltétlenül mutatják a felkészültségi szinted. Nem is beszélve a töriről, amihez ott van az atlasz, források, stb. Magyarhoz meg az is nagy előny, ha olvasott vagy(nem feltétlenül csak szépirodalmi művek)... Szóval szerintem túl leszünk rajta, egyszer a nyelvvizsgán is túllettem, pedig azt hittem sose jön el. Lehet, sőt valószínű, hogy nem emiatt, de mindenesetre előtte sokszor elképzeltem, hogy sikerül, és, hogy mindenki megdicsér, és az érzést, hogy milyen boldog leszek akkor, és ez eléggé motivált. (Agyban dől el minden)


Sok sikert! :) (bocsánat a kisregény miatt)

2013. júl. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én akkor már inkább a matektól tartanék meg az egyéb reál tárgyaktól.

Nade nem a történelemtől és nem a magyartól.

2013. júl. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=IkBSBIEAQNU

Kiss Ádám és a földrajz érettségi esete...


Szerintem aki túl van rajta, tud vicces dolgot mesélni az érettségiről. Osztálytársam Trianont húzta, semmit nem tudott róla, engem kérdezgetett, én meg súgtam neki, de ugye nagyon halkan, nem nagyon értette.


én: Teleki kidolgozta a Vörös térképet...

ő: milyen térképet?

én: vöröset!

ő: nem értem!

én: VÖ-RÖ-SET!

ő: vöröset?

én: nem b+, kéket!

ő: most vöröset vagy kéket?


Itt a vizsgabizottságból kitört a nevetés, megkértek minket, hogy fejezzük be, és mondták osztálytársamnak, hogy Vörös térkép lenne... :D


Nem mondom, hogy nem kell rá tanulni, mert kell, de a tanároknak nem érdekük, hogy rosszul szerepeljetek. Segíteni fognak, úgy kérdeznek, rávezetnek a válaszra, ha minden kötél szakad. Egyébként én sem voltam jó tanuló, közepes voltam, az érettségi átlagom mégis 4,2 lett. Ha a mi osztályunkat nézem, a közepes tanulók nagyobb hányada magukhoz képest jobban teljesítettek, a jó tanulók egy kisebb része meg "lebőgött" és rossz eredményt ért el.

2013. júl. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is idén fogok érettségizni :) Eleinte nagyon izgultam én is, de aztán rájöttem, hogy nem érdemes ilyennel elrontani a következő jó pár hónapot. Ezrek mentek már el érettségizni és még senki nem halt bele :) ha tévesztenél is, semmi gond, a bizottság úgyis tudja, hogy izgulsz, hiszen ők is voltak már ilyen helyzetben. Lépj tovább ha hibáztál, lehet észre sem veszik :) Ne izgulj!! Addig még annyi minden lesz :) Sőt, lehet mire odajutsz, hogy majd valamikor júniusban leülsz a bizottság elé akkor fogsz megnyugodni :) Sosem lehet tudni :) És érettségi után milyen terület felé gondolkozol? :)
2013. júl. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:) sokat segítettetek.. majd még egyszer kétszer átolvasom, ha megint elkezdenék izgulni :D

amugy müvészetin vagyok, és ebben is gondolkozom tovább, de megfordult a fejemben az állatok segítése is valamilyen téren.:)

2013. júl. 30. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!