Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2005-ös érettségit hogy...

2005-ös érettségit hogy számolnak át a felvételi eljárás során?

Figyelt kérdés
2005-ben még nem ez a számítási rendszer volt. Akkor össz: 134 pontom volt. Nem volt emelt szintű érettségi, úgyhogy olyanom nincs. Felsőfokú szakképesîtésre jelentkezem (pótfelvételi), 200 pont lett most júliusban a ponthatár. Lehet valami hátrányom a régi érettségivel?

2013. júl. 28. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem dehogy. Középszintűnek számolják a régi érettségiket.
2013. júl. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ok, de az azt jelenti hogy az összes emeltes előnyben van velem szemben..
2013. júl. 28. 21:53
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
A régi érettségiket jegy alapján nézik, középszinten és az adott jegyből mindig a legjobb százalékot. Tehát ha 5-ös akkor 100%-nak veszik.
2013. júl. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, emelt érettségit azért nem egy FSZ képzésre jelentkező szokott tenni, ráadásul fizetős képzésre.

Kiszámoltad hogy hány pontod van?

2013. júl. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, most kutattam picit és megnéztem az egyetemi linken hogy hogyan számolják akinek már van diplomája, mert nekem van hál'istennek. Azt nem írtam a kérdésbe, bocsi. Így kapásból a többletpontok nélkül van 300 pontom. Akkor lehet megnyugodhatok...
2013. júl. 28. 22:11
 6/12 A kérdező kommentje:
de kíváncsiságból kiszámolom a diploma nélkül is
2013. júl. 28. 22:11
 7/12 anonim ***** válasza:

Mint írták, a legjobb %-ot nézik minden jegynél, tehát 3-asnál 59%, 4-esnél 69%, 5-ösnél 100%. Nem árt viszont, ha a diploma nélkül is kiszámítod a pontjaidat, hogy eléred-e a minimum ponthatárt, ami fsz esetében 200 pont.

Viszont ha már úgyis fizetősre mész, akkor mért nem csinálsz egy Msc-t vagy egy másik diplomát?

Én idén végeztem fszt, ahhoz képest, hogy csak egy OKJ-s bizonyítványt kaptam nagyon durván számon kérik a dolgokat, szerintem nem érdemes megcsinálni.

2013. júl. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Miért nem mentél rendes felvételi eljárásban?

Akkor lehet, államira is felvettek volna

2013. júl. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Regisztráltam a felvire meg le is adtam a jelentkezésem Marketing M.Sc-re de időközben töröltem mert rájöttem hogy nem ezt akarom és nem abban a suliban. Azért nem csinálok egy másik diplomát, mert 26 éves vagyok (ráadásul nő-gyerekvállalás stb-erre is tekintettel kell lennem) és nincs rá még 3-4 évem, hogy tanulgassak, sem annyi pénzem. A mesterképzés helyett-marketing-gondolom jobban járok egy másik területtel, úgyhogy nemzetközi szállítmányozás és logisztikára megyek.
2013. júl. 29. 07:23
 10/12 A kérdező kommentje:
A marketing egyébként sem az erősségem..
2013. júl. 29. 07:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!