Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem/fősuli - szakma, és a...

Egyetem/fősuli - szakma, és a barátság?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam hogy akik egyetemre mennek, lenézik azokat a haverjaikat,barátaikat akik maradnak szakmán. Velem ez fordítva történt, mióta kiderült hogy felvettek egyetemre, kerülnek azok a haverjaim akiket nem vettek fel,ezért szakmára mennek. Nem tudom miért van ez így, nem is igazán beszéltünk azóta mióta kiderült, előtte meg jól elvoltunk.

Más is tapasztalt ilyet a környezetében?



2013. aug. 2. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Bizonyítsd be, h nem változtál/változol meg. De még most, mielött nem hidegültek el annyira, szerintem
2013. aug. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen. Volt osztályból, akik mentünk azokkal nem nagyon akartak beszélgetni azok akiket nem vettek fel. Pedig pont ugyanolyan volt a helyzet, direkt nem is dicsekedtünk előttük, biztattuk őket stb....
2013. aug. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló volt a helyzet. Akiket nem vettek fel, azok (szerintem irigységből) fújni kezdtek azokra, akik egyetemre mentek. Elkezdtek osztani, hogy az nem is olyan jó, szívni fogok, kibukok, stb.

Én 3 helyre jelentkeztem, köztük két nagyobb és nevesebb egyetemre, illetve egy tartalékom volt. Az első két helyről lecsúsztam, így maradt a tartalék.

Az akkori legjobb barátnőmet a Corvinusra vették fel. Meg is kaptam tőle szó szerint, hogy milyen gáz, hogy engem csak egy ilyen helyre vettek fel. Gúnyosan ki is lettem nevetve.

Ma ott tartunk, hogy én elvégeztem egy műszaki alapszakot, felvettek mesterképzésre és elég jól fizető állásom is van ahhoz, hogy a levelező képzést állni tudjam (egy hú de agyon istenített egyetemen). Ő is lediplomázott ugyan, de másfél éve munkát keres, illetve egy önkéntes szervezet oszlopos tagja. Hozzáteszem, amióta beszólt, egy szót nem beszéltem vele, nem is szándékozok. Nem szálltam el a végzettségemtől, de ha valami boldoggá fog tenni az életben, akkor az az, ha az ilyen embereknek beinthetek... ne foglalkozz velük!

2013. aug. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

hű, most látom csak hogy nem is reagáltam rá, pedig elolvastam akkor :S :D


Kösziszépen a válaszokat mindenkinek! Azóta eltelt egy év, nem maradtunk jóban a középsuliból senkivel..

2014. szept. 5. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!