Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni az ellen,...

Mit lehet tenni az ellen, hogy ne féljek ennyire?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, most leszek elsős gimnazista (év-vesztes vagyok, illetve nulladikos voltam). Az első (vagyis a nulladik) gimis évem nagyon jól telt, nagyszerű osztályom volt, és életemben először nem kellett minden nap 6-7 órákat tanulni, ugyanis a nyelveken és az informatikán, testnevelésen kívül csak szinten tartás volt matematikából, magyarból és történelemből. Most viszont, hogy közeledik az évkezdés, a várakozás mellett úrrá lett rajtam egy óriási félelem is, mégpedig attól, hogyan fogom bírni a gimnáziumot? Nem vagyok rossz tanuló (általános iskolában nem volt olyan év, hogy négy négyesnél több lett volna év végén, a többi mind ötös volt), de rettegek, hogy a gimnáziumban mi lesz. Eddig mindig vagy anyukámat vagy a nagymamámat kértem meg, hogy minden egyes nap kérdezzen ki vagy ellenőrizze le a leckémet, de 16 évesen azért mégsem várhatom már el a családtól, hogy hadd mondjam fel nekik minden nap az anyagot.

Sajnos mostanra már annyira rágörcsöltem a dologra, hogy ha csak rágondolok, máris görcsbe rándul a gyomrom, és attól félek, hogy mi van, ha ebben az egy évben olyan sokat felejtettem (kémia, biológia, földrajz, fizika - amik eddig sem voltak az erősségeim, sőt, éppen hogy négyes voltam belőlük), hogy nem fogom bírni a tempót, vagy csak nagyon nehezen, éjszakába nyúló tanulásokkal.


Tudom, hogy a kérdésem nem kimondottan ide tartozik, de azért nem a Kamaszok vagy a Közoktatás, tanfolyamok témakörbe írtam ki, mert felnőttek, akár szülők, nagyszülők tanácsaira lenne szükségem, akik ezeken a dolgokon már túl vannak. Hogy lehetne megkönnyíteni a tanulást? Ti/Önök hogy csináltátok/csinálták annak idején?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2013. aug. 2. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Én sokkal gyengébb jegyekkel és kevesebb motivációval is átverekedtem magam a gimnáziumon. Nem kell paráznod, abból amit írtál szerintem messze komolybban veszed az ügyet mint a leendő iskolatársaid 90%-a.
2013. aug. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Aha,ugyanennyire görcsölök most én is a kreszvizsgán.:/ Úgyhogy nagyon áttudom érezni a helyzetet.

De azt tanácsolom neked,hogy amikor tanulni kell,akkor először jól szedd össze magad,tedd maga oda,aztán később meg pihengethetsz,mert rájössz,hogy hoppá,ezt is megtanultad,meg azt is,meg ezt is tudod..stb.,és ekkor már nem kell görcsölni a jegyeken.

Az ember teljesítőképessége függ a figyelmétől,a gondolkodásmódjától,a tanulásától(hogy hatékonyan tanul-e),a környezetétől(hogy csendben tud-e tanulni,és hogy nem zavarják-e)..stb.

Hadd ne részletezzem,hogyha magadra erőltetsz valamit,az nem fog menni.Elárulom,hogy azért nem fog menni,mert blokkolta az agyad a befogadás lehetőségét.

De ha te egy gimnáziumba mentél,akkor te neked tudnod kell magadról,hogy képes vagy a teljesítésre,még hozzá szép eredményeket is eltudsz érni.

Meg ha már végképp nem tudod az anyagot,akkor is ott lesz a józan paraszti eszed,ami hidd el,nagyon sokat tud segíteni.


17/L

2013. aug. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Tanulási módszert kell változtatni.


Feszulten nehezebb tanulni. Próbálj tanulás elott ellazulni, lágy, klasszikus zenét hallgatni, mondjuk 15 percig.

Másik megoldás az, hogy ezt a problémádat megosztod szuleiddel és kerestek egy szakembert, tanácsadót, aki segít túl lenni ezen a dolgon.

2013. aug. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mondok egy nagyon szuper kis módszert:


Kezdj el már most ismételni, főleg olyan tárgyakból, ahol nem tartod megfelelőnek a tudásod. Egyrészt eltereli a figyelmed a stresszről, másrészt meg ezzel nagyobb valószínűséggel fogsz majd jól teljesíteni.

2013. aug. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is voltam nulladikos, és a term. tudományos tantárgyak miatt ne parázz, úgyis megint az elejétől fogjátok elkezdeni. Az első évben úgy hozzászoktam a gyor, hatékony tanuláshoz (heti 20 óra francia), hogy a 2. évben már úgymond "lazábban" tanultam.
2013. aug. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!