Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Első szemeszter javítása? Fontos!

Első szemeszter javítása? Fontos!

Figyelt kérdés

Az történt velem, hogy egy főiskolán sikeresen teljesítettem az első szemesztert, majd egy tanfolyam miatt a második félévre passzívra helyeztettem magam. Nem szeretnék még egy fél évet passzívon lenni, ezért vissza szeretnék menni a suliba szeptembertől, de akkor megint elsős lennék...bár az nem zavar.

Újra is járom, ha kell azt az egy félévet....de lehetséges ez?



2013. aug. 4. 11:28
 1/2 anonim ***** válasza:

"Nem szeretnék még egy fél évet passzívon lenni, ezért vissza szeretnék menni a suliba szeptembertől, de akkor megint elsős lennék...bár az nem zavar. "


Miért lennél újra elsős? Másodéves lennél és ami tárgyat már teljesítettél, azt már nem veheted fel még egyszer.

Csak abban az esetben kéne a legelejétől kezdeni az egészet, ha megszűnne a hallgatói jogviszony és újra felvételiznél ugyanarra a szakra!

2013. aug. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Na várj, vagy nekem tűnik nehezen érthetőnek a kérdés, vagy pedig nagyon nem vagy tisztában a főiskola működésével. Mi az, hogy nem akarsz megint elsős lenni? Adottak a kötelező tárgyak, és a kötelezően megszerzett kreditek száma. Az órarendedet pedig saját magadnak állítod össze. Innentől kezdve senkit sem érdekel, hogy 3 év, vagy 5 év alatt végzed-e el a képzést. Nyilván a passzív félévedből kihagyott kurzusokat a mostani elsősökkel fogod megcsinálni, de attól még felveheted a másodéves tárgyakat is.
2013. aug. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!