Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Éreztetek már úgy, hogy...

Éreztetek már úgy, hogy egyszerűen nincs erőtök tanulni már hónapok óta a sok "rosszkor jött dolgok" miatt? Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

A rosszkor jött dolgokra

- a szerelmi csalódást

-anyagi problémák, ezért sokat kell dolgoznotok nyáron

-nem oda vettek fel,ahova szerettél volna menni egyetemre

értem.


2013. aug. 5. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Most érettségiztem és a szóbeli előtt voltam így. Egyátalán nem volt kedvem tanulni. Most nem jelentkeztem egyetemre. Közgazdasági szakközépiskolába tanultam és nagyon megtetszett ez az irány, de gazdasági szakokra államira nem tudtam volna bejutni. Egyszerűen bármit megcsináltam volna csak ne kelljen tanulni, bár legszívesebben egész nap aludtam volna, mert annyira nem volt kedvem semmihez még élni sem. Korábban is voltak olyan tantárgyak, amiket nem szerettem sőt egyenesen utáltam. De mégis tanultam ezért az utált tantárgyakból is megvoltam 4-es, de általában inkább 5-ös. A szóbeli előtt is megembereltem magam. Bármennyire nem volt kedvem mégis tanultam. Jó mondjuk nem sokat. Mert minden tételt kb 2-szer 3-szor elolvastam. Azért volt elég ennyi, mert év közben mindig feleltettek a tételekből is, és akkor már megtanultam őket. Szóval nekiültem és megtanultam. Bármennyire nem volt kedvem hozzá tudtam, hogy egy jó érettségit szeretnék, mert a szakmai után majd szeretnék továbbtanulni. Meg is lett az eredménye, mert 3 tantárgyam a szóbelin 100%-os lett.

Lehet, hogy nincs erőd tanulni, de ezen felül kell emelkedni és a rövidebb és hosszabb célokra, tervekre gondolni. Hogy teljesüljenek az álmok tenni kell értük. Talán ennyi, de ha még valami eszembe jut akkor írok.

2013. aug. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

igen, úgy érzem,hogy egész nap csak aludni szeretnék


már túl vagyok az érettségin, 2 emeltet is kellett csinálnom, és kemény 2 ponttal mégis lecsúsztam...

2013. aug. 5. 15:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok.

Milyen szakra akartál menni? Most pótfelvételizel? Ha nem, akkor lesz egy éved! Tanulj nyelveket, dolgozz. A nyelvvizsgák által több pontod lesz. A munka által meg tudsz félrerakni könyvekre, jegyzetekre, közlekedésre, kollégumra vagy albérletre.

2013. aug. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!