Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon-nagyon tág pórusú...

Nagyon-nagyon tág pórusú mitteszeres bőrrel mi a teendő? Egyszerűen nem tudok mit kezdeni vele, a pórusösszehúzó tonik egy órára kb annyit ér hogy nem néz ki a fejem úgy mint a zsíroskenyér.

Figyelt kérdés

32 éves vagyok, és egyre "rondább" Megereszkedett a bőröm az arcomon, és nagyon játhatóvá tette a mitteszeres bőröm. Nem mindenben van mitteszer, hanem csak lyukak. Sírhatnékom van az egésztől, már mindent kipróbáltam. Most kínomban vettem egy kis üveges svédkeserűt, most ezzel kenegetem, hátha.

Próbáltam az összes avonos arcápolót problémás bőrre, dm-es arcápolókat zsíros bőrre, BB szuper krémet, amitől csak még jobban látszódtak a pöttyök

Plusz, egy-két régi pattanásom helyén egy kis csomó lett, ami nem pattanás, hanem úgy néz ki mint egy szemölcs, erre van valami praktika?

Esetleg meg tudnátok nekem mondani melyik a leges legjobb alapozó ilyen bőrre? Ár már nem érdekes :(

Nagyon köszönöm ha válaszoltok!


2012. nov. 30. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
A problémáid közül csak a mitesszerekre tudok ajánlani valamit. Nemrég kezdtem el a Himalaya Herbals Neem maszkját használni és tényleg sokkal kisebbek a mitesszerek.
2012. nov. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Himalaya Herbals tényleg jó, amit az előző írt, van szappanjuk, frissítő tonik és nem is drága.

Mattító alapozókat próbálj ki, Avonos is jó, Astor meg még jobb, ha sűrűbb és erősebb kell. A szemölcsöt bőrgyógyásznak mutasd meg, ki tudja, mi az.

2012. nov. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

A Himalaya Herbs-nek van krémje is? Ez egy fajta termékcsalád, és mind ilyen problémás bőrre van, vagy ez egy márka?

Az alapozót ki fogom próbálni! :)

2012. nov. 30. 20:07
 4/6 anonim ***** válasza:

van krémje, de az eléggé zsíros, csak éjjelre szoktam használni, nappalra az Alverde iszapos krémjét használom.

Himalaya Herbalsról tudsz olvasgatni a kremmania.hu-n, ott elég sok vélemény van mindenféle krémről, így ki tudod választani, mi lesz jó neked.

2012. nov. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is ugyanettől szenvedek, 26 vagyok. Annyiban történt javulás kamaszkorom óta, hogy már nincsenek nagy gyulladt pattanásaim, de mitesszerekkel folyamatosan tele a bőröm és folyamatosan olajosan fénylene, ha nem itatgatnám róla egész nap a zsírt. Egyszóval szörnyű. Megmondom őszintén, hogy külsőleg azon kívül semmit se tudsz csinálni, hogy veszel itatóspapírt és pár óránként leitatgatod róla a zsírt, ahogy én szoktam. A faggyútermelés belső szabályozás alatt áll, ezen lemosókkal, krémekkel nem tudsz változtatni, csak tünetileg kezelheted a problémát úgymond. Nekem talán még annyiból rosszabb a bőröm, hogy nekem nem simán zsíros, hanem úgynevezett korpás szeborreás a bőröm, ezt kozmetikus állapította meg. Vagyis a felszínen száraz, fokozott a hámlás, de az alsóbb rétegekben meg ontja magából a faggyút a bőröm. Tehát nekem úgy néz ki, hogy tele van folyamatosan finom hámlásokkal, de ennek tetejébe olajosan fénylik. Nekem ezek segítenek valamicskét: szappannal sose mosom, mert attól még csúnyább lesz, jobban kiszárad, kipirosodik és még jobban fénylik később. Én normál bőrre való, géles állagú lemosót használok, hogy ne szárítsam agyon. Utána krémezés, de az is gél állagú, mattító krém. Minden termékedre legyen ráírva, hogy nem komedogén (nem mitesszerképző). Heti 2x szoktam radírozni, ennek a bőrnek nagyon javasolt, mert ezzel leszeded a pórusokat tömítő mélyebben ülő faggyút. Jót tesznek szintén heti 1x-2x az agyagos tisztító maszkok is. Írtad, hogy megereszkedett a bőröd. Egy régi szépségkönyvben olvastam, hogy a paradicsom nagyon jó rá. És ez nálad kettős hatású, mert a paradicsom zsírtalanít is, csökkenti a gyulladást is. Alapozót nem ajánlom rendszeres használatra, mert igenis tömíti a pórusokat. Ha hazaérsz, mindig mosd le. És ami még fontos: havonta egyszer járj el kozmetikushoz nyomkodásra és kérd ki az ő tanácsát is. Tőle vehetsz pl. krémeket, lemosókat is.
2012. dec. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy a Himalaya cuccoktól nekem úgy kicsattant a bőröm, hogy vörös, viszkető dudorokkal lett tele. Valamiféle fűszernövény van ezekben (talán kurkuma), ami az érzékeny bőrt kikészíti.
2012. dec. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!