Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középiskolai kollégiumról...

Középiskolai kollégiumról mindent! Mit kell vinni?

Figyelt kérdés
Linkelhettek is oldalakat, ahol jó lista van. Minden érdekelne :) Mit kell vinni, milyen a beköltözés, étel, alvás, tisztálkodás, tanulás, mindennapok? Nagyon félek :( Nyugtassatok meg, jó lesz? Ha rossz szobatársat kapok, mit tehetek? MINDEN ÉRDEKEL :) Aki volt/vagy épp kolis vagy sokat tud róla, válaszoljon :) Előre is köszi

2013. aug. 11. 22:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Én 5 évet laktam középiskolai koliban, és még remélhetőleg 4-et fogok egyetemiben. Paplant, nagypárnát kaptok, kispárnát a legtöbb helyen neked kell biztosítani. Kell vinned ágynemű huzatot, lepedőt, törölközőt, tisztálkodó szereket (sampon, tusfürdő, szappan stb.). Vigyél még papucsot, amiben a koliban mászkálhatsz, és evőeszközöket, éthordókat, tányérokat is, mert nem minden menzáról lehet elhordani ezeket. Ha rossz szobatársat kapsz, akkor jelentsd a csoportvezetődnek, ha ő nem tesz semmit, akkor esetleg más tanároknak, vagy az igazgatónak, és akkor másik szobába költöztetnek. 9-12. osztályig 16:00-tól szilencium van (hogy meddig tart az a tanulmányi eredményedtől és a kolitól függ), amit általában a tanulószobákon kell tölteni. Ha van még vmilyen kérdésed, írj priviben :)
2013. aug. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendben van, köszönöm :) Írni fogok, mert akad még egy-két nem tiszta dolog.
2013. aug. 11. 23:33
 3/10 anonim válasza:
szia:) az előttem válaszoló nagyon jól összefoglalta a dolgokat én a lelki részéről írok kicsit tavaly költöztem be és idén megyek 2. évre is. személy szerint nagyon szerettem az előző évet, mert nagyon jó szobatársaim voltak és mindent meg tudtunk oldani. az elején furcsa hogy nincs ott anyu meg apu meg tesó meg kutyus stb. hanem magadnak kell megoldani mindent, ez nehéz is, de egy idő után megszokod és egyfajta szabadságérzetet ad, amit én nagyon szerettem. ha rossz szobatársat kapsz akkor ez persze nem ilyen jó, mindenképpen találni fognak a nevelőtanárok rá megoldást ne aggódj.a kaja koleszfüggő de általában kritikán aluli. én mindig vittem magammal plusz ételt,hogy tudjak mit enni ha nagyon rossz a kaja. el fogod veszíteni a gátlásaidat pl. mikor reggel öltözöl vagy zuhanyzásnál, ez az elején kellemetlen lesz de egy idő után már egyáltalán nem hiszen a saját nemeddel vagy együtt itt nincs semmi probléma. mondjuk nekem ez is könyebb volt mert sportoló vagyok és edzés utáni zuhanyzás, átölzözés stb. miatt mar nem volt sok gátlásom. nagyon remélem hogy jóé fogod magad érezni :)
2013. aug. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
előző vagyok:) nekem is írhatsz nyugodtan ha további kérdésed van:)
2013. aug. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettetek ! :) Neked is írni fogok!
2013. aug. 12. 19:14
 6/10 anonim ***** válasza:

azért én nem vagyok még kolis (bár az leszek), de szerintem az hogy a kolis kaja kritikán aluli azt nem mondanám.


Ma voltam egy önkiszolgálóban, ott ezt ettem:

Csirkecomb + hasított burgonya.


Az elkészítés a következő lehetett: A burgonyát 4-be vágták, majd bedobták a sütőbe. Kész a köret.


A csirke combot megfőzték, (külföldön nagy szokás) majd valami pörköltszerű szaftba (ami ízetlen) rakták, mintha pörköltszerű lenne.


Mégis teljesen jóllaktam vele. Azért hogy ennél a kajánál valami lejjebb legyen, nehéz mondani bármit is. (feltéve amit nem szeretek.)

2013. aug. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát remélem ehető lesz, mert maximum 2 napra fogok tudni kaját vinni. Anyu se tud azért egész hétre főzni nekem, plusz nem is lenne jó, mert kilophatják a hűtőből (sokan mondták) és éhen maradok. Muszáj lesz hozzászoknom, max pótolni fogom majd itthoni koszttal, vagy keresek egy jó kajáldát a városban, ahol olcsón van menü... Kicsit tartok tőle, nem mondanám hogy válogatós vagyok, de sokan panaszkodtak a kolis kajára, hogy zsíros, íztelen, stb...
2013. aug. 12. 20:51
 8/10 anonim válasza:
Egy dolog egészen biztos mivel rengeteg embernek (akár több 100nak is) csinálják a kaját ezért zsíros olajban tocsogó, stb. tehát egyértelműen nem éppen egészséges. Lehet hogy finom, de kíváncsi lennék, hogy friss zöldséget hányszor eszel egy héten egy átlagos koli menzán. Mindenképpen ki kell pótolnod magadnak. Attól függően, hogy neked mennyire fontos az egészséges táplálkozás. Ha nem annyira akkor vigyél magaddal gabonapelyhet, ilyen zacskós croissant-t esetleg popcornt, nutellát, chipset stb. De ha fontos neked az egészséged akkor zöldségeket vigyél vasárnap fel magaddal egy keveset meg gyümölcsöt és heti 2x mondjuk menj el vásárolni gyümölcsöt illetve zöldséget. Rajtad áll. És ne felejtsd el, hogy rendelhetsz pizzát vagy akár más kaját is :) Csak rajtad áll.
2013. aug. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. aug. 13. 10:48
 10/10 válasza:
Valaki járt Szolnokon a Verseghy Ferenc Gimnáziumba? Ha igen a Verseghys kolisok melyik kollégiumban vannak elhelyezve? 7.-es vagyok és a Verseghy-be szeretnék menni tovább tanulni és egy Verseghys ismerősöm sincs! Nagyon megkoszonnem az értelmes válaszokat
2020. jan. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!