Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mondanátok olyan állást az...

Mondanátok olyan állást az egészségügyben, ami jól keres?

Figyelt kérdés
2013. aug. 11. 22:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Agysebész
2013. aug. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Haha:D igen ez nekem is eszembe jutott!:) de azert koszi!:DD
2013. aug. 11. 22:32
 3/12 anonim ***** válasza:

Mi a jól keres neked?

Magán intézményeknél bármelyik kereshet jól..

Állami kórház/eü intézménynél nem magasak a fizetések..

Külföldön van egy pár eü szakma ami nagyon jövedelmező

2013. aug. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
fogorvos, szülészorvos stb..és magánba tényleg sokat keresnek pl.: bőrgyógyász is
2013. aug. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat:) kedves 3. azt ertettem ezen,hogy kb 200 000ft felett :):)
2013. aug. 11. 22:57
 6/12 anonim válasza:

Ne butáskodj már... 200.000Ft ot semmi munkával meg lehet keresni magánpraxisban. Amúgy egy olyan 1000000-2000000 millió átlagosnak számít magánkórházak esetében, ahol műt is az ember. Ha azt nézed, hogy osztályos orvosként ha egy heti 5 műtétet vállal az ember, akkor azzal 5*30000 jön be. De pl. egy komoly műtétnél, gazdag embernél, vagy betegségnek álcázott nem orvosi indokú műtét (körülmetélés súlyos fitymaszűkületnek álcázva, gynecomastia nagyon enyhe válfaja súlyosnak bejegyezve stb.) esetében az átlag olyan 50000Ft-nál kezdődik.

Havonta 600.000-700.000 Ft egy osztályos, rendelőintézetes munkával megvan.

2013. aug. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Vagy ide sorolom még a diffúz és a foltos hajhullás esetét. Ha diffúz, akkor nem kap támogatást a beteg a parókára, így gyakran azt írják a papírra, hogy foltos hajhullás. Említem még azt is, amikor egy magánban megcsináltatott körülmetélést "metélnek körül" és közben csak egy korrekciós műtét van. Esetenként ha egy magán páciens nem fér be a magánrendelésbe, akkor fizetés ellenében a problémája súlyossá válik, és azonnali vizsgálatokat igényel. (pl. hasnyálmirigy gyulladás esetében magánban kezelő belgyógyász-endokrinológus az osztályon heti kétszer vesz vért a betegtől a gyógyszerszint, és a többi dolog meghatározásához).

A lista nem teljes, de elég sok kolléga csinálja ezt. Főleg akkor rendelik vissza őket oda, ha ügyelnek :D

2013. aug. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Előttem szóló, csak az orvosi munkákat írtad, és ott a a hála pénzt emeled ki.

Én úgy értettem, hogy a fizetése legyen sok a munkavállalónak. Meg persze csak egészségügyet írt, ami orvoson kívül, még elég sok végzettséget is jelenthet.

2013. aug. 12. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért azt nem ártana figyelembe venni, hogy egy orvos max. a hálapénzből kereshet jól. Ugyanis az alapbére nevetséges, baromira nincs 200 ezer forint nettó.

A hálapénzről meg:

- Nyilván már csak akkor kap, ha szakorvos, ami az egyetem után még 5-6 év. Azaz kb. 30 éves korára. Azért nem lenne rossz, ha az embernek 30 éves korára már lenne vmi alapja (lakás, autó, családalapításhoz tőke stb.)

- Az emberekn egyre kevésbé adnak hálapénzt.

- Nem tudom másnak mennyire tetszene, ha mondjuk havi 80 ezret kapna, a többit meg úgy, hogy "hát ha az ügyfél ad, akkor ad, ha nem, akkor így jártál".

2013. aug. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Biztos nem fog tetszeni, de én még sosem adtam hála pénzt.

Nem is tervezem. Nekem is 80-az fizetnek, ebből nem tellik, és sok más embernek is.

2013. aug. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!