Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A magas vérnyomás miért...

A magas vérnyomás miért kizárandó ok egy festőnek?

Figyelt kérdés
Tegnap olvastam és kicsit meglepődtem. Az oké, ha színtévesztő, de ha magas a vérnyomása az illetőnek, az miért baj? Pl, ha 140-es vérnyomása van xy-nak, akkor már nem lehet festő? Ezt nem értem...
2013. aug. 12. 08:20
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Ez hülyeség. Van egy csomó szakma, ahol meghatároznak fals egészségügyi kizáró okokat, holott semmiben nem akadályoznak. És megjegyzem nem is nézik nagyon ezeket. Én színtévesztő vagyok és szakácsnak készülök, de semmiben nem befolyásol ez a hibám. Ha rohad, vagy penészedik valami, akkor azt látom, sőt a színeket is látom, és nem adok a vendégnek szivárványszínű ételeket. Marhaság az egész...
2013. aug. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mármint szobafestő? Talán mert állványon, létrán kell dolgozni, és félnek, hogy leszédülsz. De ez csak egy tipp.
2013. aug. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Második válaszoló jól leírta, itt komoly munkavédelmi szabályokat kell betartani.

Igaz, hogy sok helyen szemet hunynak felette, ám baleset/haláleset esetén valakinek el kell vinni a balhét...

2013. aug. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De akkor, egy kőművesnek miért nem kizárandó ok?
2013. aug. 12. 19:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Neki is az.
2013. aug. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Volt egy oldal, ahol ezt olvastam, már nem tudom, hogy hol és ott írták, hogy a festőknél kizárandó ok, kőműveseknél nem. Én sem értem. Amúgy azt sem értem, hogy akkor jogosítványt miért adnak ki? Az még veszélyesebb is, mert nagyobb eséllyel sérülne meg más is...
2013. aug. 12. 20:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz ezzel, mert aki meghatározta ezeket az valószínűleg soha sem dolgozott. Igazából nem nézik ezeket, felesleges is lenne, mert akkor a fél ország nem dolgozna (az igaz hogy így sem dolgozik, de akkor valóban nem dolgozna). Mindenkinek vannak hasonló kizáró okot jelentő problémái...
2013. aug. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert tudják, hogy a kőműves úgyis mindig részeg, és ahhoz képest már elhanyagolható a magas vérnyomás kockázata. :-)


Egyébként alighanem kizáró okot olvastál és nem kizárandó okot. Nem ugyanaz.

2013. aug. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!