Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan vegyem rá anyámat,...

Hogyan vegyem rá anyámat, hogy szedje rendesen a gyógyszerét? Fontos!

Figyelt kérdés
Anyám 48 éves, vérnyomáscsökkentőt szed. De hogyan: szinte minden két naponta veszi csak be, amikor úgy érzi, hogy magas neki. Ha nem, akkor úgy érzi, hogy szédül és nem veszi be. Az orvosokra allergiás, szóval csak akkor menne el, ha azt mondanák neki, hogy meghal... A vérnyomásmérőnk kiírja az előző értéket, ezért kb. tudom, milyeneket mér: sziszoléra 160-170, diasztoléra 75-85, pulzus 70-80.. Holott a normál neki 130 lenne, ahogy olvastam. Mit csináljak vele? Saját maga alatt vágja a fát, öröklött hajlama van az ezzel kapcsolatos betegségekre. Az anyja kb. 4 hónapja ment el stoke miatt, ugyanilyen "rosszul vagyok, de nem megyek dokihoz meg kórházba" hozzáállással. Légyszi, olyanokat ne írjatok, hogy ebbe nincs jogom beleszólni. Ezt még egyszer nem hagyom, hogy eljátssza valaki a családomban és a saját hülyesége miatt itt maradjon a nyakamon ágyban fekvő betegként 50 évesen. A nagyszüleimnek sincs ekkora vérnyomása, pedig már közel vannak a 80-hoz...

2013. aug. 5. 14:40
 1/6 A kérdező kommentje:
Még valami, a nagyanyám azért nem olyan fiatalon hunyt el, 74 éves volt, de neki sem volt ennyi idősen ilyen magas.
2013. aug. 5. 14:42
 2/6 anonim ***** válasza:
Koffein? Dohányzás? Valami?
2013. aug. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy agyvérzést fog kapni és lebénul, talán ez elriasztja majd, persze ilyen melegben inkább leesik a vérnyomás, most én sem szedem be az estit, csak reggel, mert este mindig túl alacsony.
2013. aug. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kávét elég sokat iszik, nem dohányzik mellette. Szerintem baj van a súlyával is, kb. 90-100 kilo, csak nem vallja be.


Mindenki kap zöldet, aki segít és köszi :)

2013. aug. 5. 14:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát ha csak nem 185 centi akkor a súly is picit problémás... a kávét is abba kellene hagyni bár nagymamán 78 éves lassan vérnyomás csökkentőt szed és kávézik mellette de ő 48 évesen még fitt volt és egészséges. Próbáld meg rávenni anyudat hogy hagyja otthon a cigit és sátáljatok minden este ey fél órát...utána egy órát, beszélgessetek és ha kell vond bele magad, egy kis kegyes hazugság nem árt azzal, ha azt mondod szeretnél spotolni és ehhez egészségesebben élni, és hátha ezzel őt is rá tudod venni, te meg eheted nyugodtan suliban szeptembertl a csokikat, addig még anyuért hozhatsz salátás áldozatot, a gyógyszeréhez pedig vegyetek gyógyszeradagolót és szólj neki ha látod hogy még mindig benne van! ;) Remélem sikerül minden rendben ;)
2013. aug. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbáld vele megértetni, ha kap egy strokot, agyvérzést, infarktust, neked kell ápolnod, és nem muszáj belehalni, bénán még 10-20 évig is lehet élni, ami viszont senkinek nem jó.
2013. aug. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!