Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Műtétek miatt osztályozó...

Műtétek miatt osztályozó vizsga/évismétlés. Mit tanácsoltok? Részletek lent.

Figyelt kérdés
A tanulással sosem volt semmilyen jellegű problémám. Mindig is szerettem tanulni, persze voltak olyan tantárgyak, amiket kevésbé vagy egyáltalán nem kedveltem. Ettől függetlenül meg tudtam tanulni azokat az anyagokat is, amik nem kötötték le az érdeklődésemet. Általános iskolában nyolc éven át kitűnő voltam, nem csak év végén, de félévkor is. Tavaly szeptemberben lettem kilencedikes. Egy gimnáziumot választottam, ami szimpatikus volt. Az átállással nem volt különösebb probléma, félévkor mindenből ötös voltam, kivéve a fizikát és a kémiát, melyekből négyes. Már az első félévben is hiányoztam betegség miatt, de sikerült mindent bepótolnom. Később viszont a betegség egyre rosszabb lett és már iskolába sem tudtam járni. Kétszer megműtöttek, most pedig – hogy elkerüljünk egy újabb műtétet – felírtak egy gyógyszert, ami elméletileg majd segít, de csak több hónap elteltével. A második félévben már magántanuló lettem, hiszen a betegség, a műtétek és a műtétekből való felépülés miatt nem tudtam bejárni az iskolába. Arra még csekélyebb esélyem volt, hogy ez alatt az idő alatt a kezembe kerüljön bármelyik könyvem is. Amikor kicsit jobban voltam, örültem, ha megnézhettem egy filmet, mert rendszerint csak a sötétített szobámban feküdtem – a szemem egyáltalán nem bírta a fényt, a televíziót sem. Ettől függetlenül mindkét műtét után megpróbálkoztam azzal, hogy bementem az iskolába. Sok anyagot bepótoltam és több dolgozatot is megírtam. Az utolsó hónapokban azonban már végképp nem tudtam részt venni az órákon vagy pótolni a hiányosságot, így a legtöbb tantárgyból nem tudtak lezárni. A betegség nem ért véget nyáron sem, néhány hete kaptam a gyógyszert, aminek azóta valóban érezhető a hatása, hiszen egyre több mindent tudok csinálni. Természetesen osztályozó vizsgát kell tennem, mégpedig nem is kevés tantárgyból. Tulajdonképpen a készségtantárgyakat leszámítva majdnem mindből. Amikor erről beszéltünk anyával, azt mondta, hogy ne stresszeljem magam emiatt, megpróbálhatom, és ha nem sikerül, akkor sem gáz az évismétlés, hiszen nem hanyagságból, hanem betegség miatt történne. Tudom, hogy igaza van, viszont nem tudom ennyire leegyszerűsíteni a dolgokat. Szinte egy hét múlva vizsgáznom kell és be kell vallanom, nem sok esélyt látok arra, hogy ennyi idő alatt sikerül annyit tanulnom, hogy legalább egy kettest összehozzak mindenből. Az évismétléstől meg persze nagyon félek, mert senki nem azt fogja mondani, hogy „betegség miatt megbukott”, hanem csak egyszerűen azt, hogy „megbukott”. Nem is beszélve a lenéző tekintetekről és a többiek piszkálódásáról. Tehát próbálkozom a tanulással, eddig úgy voltam vele, hogy minden tőlem telhetőt megteszek, de mi van akkor, ha ez nem elég? Úgy értem, a gyógyszer hatása még mindig nem biztosít normális mindennapokat és folytonos jóllétet, emellett meg kell említenem azt is, hogy örülök, hogy végre kezdem visszakapni a normális életemet és nem szeretném az egész nyarat (mert nekem eddig nem volt) tanulással tölteni. Igyekszem nem kétségbeesni, de napról napra jobban kikészülök. Mi a véleményetek, mit tanácsoltok?

2013. aug. 13. 12:04
 1/3 reptoid ***** válasza:

Teljesen igaza van anyádnak, megpróbálod, aztán vagy sikerül vagy nem. Egy teljes évnyi anyagot kilencedikes fejjel szinte az összes tárgyból lehetetlen megtanulni pár hét alatt. Emiatt ne fájjon a fejed, nem a te hibád.

A többiek pedig hidd el, nem fognak szurkálódni, a tanárok megint nem fognak megbélyegezni, ez csak a te fejedben él, hesegesd el gyorsan!

2013. aug. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ. :)

Végiggondoltam, hogy vajon kívülállóként milyen tanácsot adnék most magamnak és én is ezekre a következtetésekre jutottam. Csak tudod, amikor arra gondolok, hogy nyolc és fél éven keresztül mindent megtettem azért, hogy akár még a reáltantárgyakból is a maximumot hozzam ki, amikor eszembe jut egy-két este, amikor kicsit tovább maradtam fent, hogy azt a nehéz matek típusfeladatot még gyakoroljam, szörnyű érzés tör rám. Olyan, mintha most minden csak úgy összeomlana, és bár tudom, hogy nem hiába tanultam és gyakoroltam annyit, most mégis hiábavalónak tűnik. Ebben a helyzetben az ember felteszi magának azt a kérdést, hogy „Pont én bukom meg?” És amikor már teljesen kétségbeesik, még azt is megkérdezi, hogy miért épp vele történnek ezek a rossz dolgok, hogy nem-e volt még elég?

Nagyon úgy érzem, hogy nekem ez már nem megy. Fél éven át küzdöttem a betegség ellen, nem tudtam találkozni a barátaimmal, nem jártam közösségbe. Amikor egyszer visszamentem, az egyik tanár megkérdezte, hogy „Miért? A kórházban nem volt időd tanulni?” Azt hiszem, pont az ilyenek miatt félek annyira. Legszívesebben most megfutamodnék és elmennék innen messzire. Én, aki sosem választja a könnyebb utat. :O

Az a legnagyobb baj, hogy ezeket a gondolatokat nem tudom elhessegetni, tudom. De akárhogy próbálom, nem megy. Igazából azt sem tudom, hol és melyik tantárggyal kezdhetném a tanulást. Borzasztóan tanácstalan vagyok.

De nagyon szépen köszönöm a válaszod és a biztatást, mert minden ilyen apró visszajelzés erőt ad, hogy folytassam és próbálkozzak! :) Remélem sikerül úgy megoldanom a dolgokat, hogy elégedett legyek velük. :)

2013. aug. 13. 12:37
 3/3 Andizsuzsi ***** válasza:
Egyrészt édesanyádnak igaza van. Másrészt, ha az első féléves anyagot tudod, és a másodikból is vannak ismereteid, akkor az osztályozó vizsgának sikerülnie kell. Nem lesz gond, ne stresszelj.
2013. aug. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!