Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jó ez a tanulási folyamat?...

Jó ez a tanulási folyamat? Részletek lenn!

Figyelt kérdés

Tehát arról van szó, hogy van mondjuk egy vizsgám, amiről tudom, hogy komolyan fel kell készülni. Adok rá mondjuk másfél hetet, úgy tippelem, hogy ennyi elég arra, hogy rendesen megtanuljam az anyagot és ne az éjszakákba torkoljon a tanulás. Az első nap abból áll, hogy előveszem a jegyzeteimet elrendezgetem, de vhogy nem tudom rávenni magam arra, hogy nekiüljek komolyabban. Következő nap olvasgatom, de aztán mindig van vmi fontosabb tennivaló pl. kitakarítani, elmosogatni, vagy anyunak segíteni vmit... Néha "pihenésként" ránézek a netre aztán tovább ott ragadok. Tehát immel-ámmal tanulok,de vhogy nem a megy az odakoncentrálás. Eltelik az első hét, utána se lesz jobb, aztán az utolsó két-három napban kezdek ideges lenni, hogy úristen, mindjárt itt a vizsga és még semmit nem tudok. Na akkor már komolyan ráfekszem és bizony az éjszakát is áttanulom, ilyenkor nem lehet hozzám szólni, mert tiszta ideg vagyok. Vizsga előtt már remegek, úgy érzem, hogy semmit nem tudok, de aztán általában jól sikerülnek a feleleteim/dolgozataim.


Nem tudom, mennyire hasznos az ilyen tanulás, mert én azért hosszútávra is szeretném megtartani azt amit megtanultam, nem csak egy feleletre. Másrészt: elvileg elég lenne három nagyon intenzív nap egy olyan vizsgára amire másfél hetet szántam volna???


Ti hogyan tanultok?


egy egyetemista lány


2009. okt. 27. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Na hallod, kb. ugyanez vagyok én, egy héttel ezelőtt el akarom kezdeni a tanulást vizsgára, de felnézek netre aztán hopp itt maradok, így kb előtte két nappal napi 2 óra alvással tanulom... eddig bejött:D
2009. okt. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát igen...:)! Ha úgy vesszük eddig nekem is bejött! Csak én pont azt szerettem volna elkerüli, hogy a végére ilyen kialvatlan stressz-gombóc legyek.
2009. okt. 27. 21:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem jó ahogy Te is írtad:


"aztán az utolsó két-három napban kezdek ideges lenni, hogy úristen, mindjárt itt a vizsga és még semmit nem tudok. Na akkor már komolyan ráfekszem és bizony az éjszakát is áttanulom, ilyenkor nem lehet hozzám szólni, mert tiszta ideg vagyok. Vizsga előtt már remegek, úgy érzem, hogy semmit nem tudok"


az így megtanult anyagot próbáld meg két hét múlva felmondani magadban, fogadok veled hogy nem tudnál megint lefelelni


adj magadnak 2 3 vagy akár 4 hetet és tanulj csak napi fél egy órát, az nem olyan megterhelő, esetleg ha unod az olvasást akkor filózz azon amit olvastál, másik az aznapi órai anyagot átnézheted egyszer és így nem fog az újdonság varázsa érni, készíts jegyzeteket a könyvből, vagy húzd alá a lényeget, ha olyan a társaság akkor lehet egymsát közt is beszélgetni az adott tárgy témáiról, így lesz véleményed egy-egy témakörről és ha használni kell akkor nem azon agyalsz majd hogy mit ír pontosan a tankönyv

2009. okt. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos én is így vagyok ezzel.. Levelezőn tanulok, munkám nincs, csak a háztartás, és gyakran találok más feladatot és elintézni valót, minthogy tanuljak. Aztán jön egy olyan hét, amikor rámjön a tanulhatnék, és 1-2 hét alatt átnézek egy tárgyat.. November végén és december (meg műjus-júniusban) elején kapcsolok rá igazán, és megvannak a vizsgáim :) ami érdekel, az megragad egyből (kinél nem? :)).
2009. okt. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!