Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak gyorsan és...

Hogy tanuljak gyorsan és alaposan?

Figyelt kérdés
Üdv! Most fogom elkezdni Szeptemberben a 8. osztályt, de szeretnék nagyon odafigyelni a jegyekre. Kísérleteztem módszerekkel az előző tanévben, de semelyik sem volt az igazi, vannak ötleteitek, hogy pl. történelem/irodalom anyagokat, hogy tanuljak meg gyorsan és könnyen?

2013. aug. 17. 14:33
 1/2 anonim ***** válasza:

én úgy szoktam, hogy értve elolvasom, és ha valamit nem fogok közben fel, elolvasom még egyszer, vagy ha kell addig, amíg meg nem értem. nekem ez kb. elég a dolgozatokhoz, de ha felelésre készülök, akkor bekezdésenként megpróbálom felmondani. ja, és kihúzó filccel mindig kihúzom a lényeget.

nekem ez a módszer jött be. :)

2013. aug. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez a két szó nem fér meg egymás mellett. :)

Vagy gyorsan tanulsz, és felületesen, vagy pedig sok időn keresztül, de hatékonyan.

Az időt úgy tudod lecsökkenteni, hogy minél többet tanulsz. Komolyan. A hangsúly a rendszerességen van. Ha minden nap leülsz mondjuk 2-3 órára, akkor azt fogod tapasztalni később (na nem 1-2 hét múlva), hogy lényegesen kevesebb időbe telt megtanulni az anyagot.

Pl. derítsd ki, hogy vizuális, auditív vagy kinesztetikus típusba tartozol.

Neten olvass utána, ha még erről nem hallottál.

Egyébként meg nincs semmiféle hókusz pókusz: jó nagy fenék kell, és leülsz tanulni/gyakorolni.

Arra figyelj, hogy oszd be az idődet, ne az utolsó pillanatra hagyj mindent. Hanem ha feladnak egy kis szöveget, akkor azt tanuld meg, ne hagyd, hogy felhalmozódjon. Azt ne várd, hogy 1x elolvasod a törit, és máris megtanultad. Sokkal többre mész, ha egy nap előveszed 2x negyed órára a törit vagy az irodalmat, mintha egyszer egyhuzamban tanulnád 3/4-1 óráig.


Türelmet és sok kitartást hozzá! :)

2013. aug. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!