Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbuktam matekból, hogyan...

Megbuktam matekból, hogyan vegyem rá magam hogy tanuljak?

Figyelt kérdés
Lécci ne fikázzatok nem mindenki olyan mint ti hogy gürizik a suliban:/
2013. júl. 3. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szomorú vagy ez miatt? A szüleid lebasztak érte? Gondolj a erre a szégyenérzetre, vagy a jövődre, amikor mást kezdenél csinálni.
2013. júl. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%

a büdös életben nem tanultam 1 percet sem, és most megyek 12.be úgy hogy 3,8as átlagom volt.. szóval hidd el, nem güriztem semmit :) de ha nem tanulsz legalább a 2es szintet hozhattad volna...

hogy tanulj? előszöris gondolom elmondták miből fognak vizsgáztatni... oszd fel.. és naponta 1 órát tanulj .. és szépen menj végig sorban a témákon.. ennyi 1 órába nem halsz bele.. és ha most elkezded simán végigmész a témákon

2013. júl. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szégyelled magad? Ha igen, akkor gondolj erre. Hogy ne kelljen szégyenkezned, az egyetlen lépés, amit tehetsz, hogy nekiállsz tanulni. Esetleg eljársz egy magántanárhoz heti egy vagy két alkalommal.

Különben meg egyszerűen megoldható lett volna, ha figyelsz matekon és próbálsz több igyekezetet mutatni.

2013. júl. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
amikor épp elhalasztanád a tanulást valami miatt, mindig gondolj arra, hogy ha nem mész át a pótvizsgán, osztályt kell ismételned és az mennyire ciki lenne.. én sosem buktam meg, de ha így lett volna, biztosan ezzel motiváltam volna magam
2013. júl. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát rossz érzés, nem szidtak le. Mindig amikor ráveszem magamat utána annyira megundorodom tőle hogy nem tudom rávenni magam legközelebb:(

Na meg amikor tanulok valamennyit azt hiszem hogy már mindent tudok:S

220 órát hiányoztam, plusz még pár tucat igazolatlan,de azt az osztályfőnököm mind leigazolta, most már nagyon sajnálom utólag lécci ne basztassatok ezért mindent megbántam újra szorgalmas akarok lenni. Szerintetek van értelme először a 9-edikes, majd a 10-es matekanyagot átvenni mielőtt nekikezdenék a 11-edikes anyagnak? 11-edikesből buktam meg;( 1,8-al húztak meg, mondtam a matek tanárnőmnek hogy vegye figyelembe hogy első lettem fizika versenyből de nem érdekelte, és a hiányzás se, bár az utóbbi az én hibám:S

2013. júl. 3. 20:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Hihetetlen béna vagy. Esetleg keress valakit, aki haverod és jó volt matekból, jelképes díjért készítsen fel, hogy össze tudj szedni egy kettest.
2013. júl. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Gondolom a pótvizsga augusztus utolsó 1-2 hetében lesz. Szóval még mindig van bő másfél hónapot hogy bevágd az éves anyagot.

Szerintem ezt így megtanulni meglehet én 1 hónap alatt készültem fel matek pótvizsgára igaz hogy a felével megvoltam már, mert év végén jártam már tanárhoz de az első fél évem miatt buktam. Én javaslom hogy a füzetben lévő anyagot szedd össze, írd ki a definíciókat külön lapra és a hozzájuk tartozó megoldó képletet majd tanuld meg és utána könnyebb feladatoknál próbáld meg alkalmazni hogy menjen.

Szerintem ha hanyagság miatt buktál meg akkor biztos megfogod tudni tanulni. De ha tényleg azért mert güriztél mint állat és a tanár tényleg nehezebb feladatokat kért dogánál amire sajnos sok tanár képes, akkor javaslom keress fel egy magántanárt aki segít neked a tanulásban.

Ha rám hallgatsz már most kezdd el összegyűjteni amivel eddig foglalkoztatok és legkésőbb pénteken kezdd el a tanulást, minden nap foglalkozz vele legalább 2-3 órát többet ne mert csak össze zavarodsz meg elfáradsz, mellette meg mehetsz strandra meg mindenfelé. Csak a lényeg az hogy minden nap áldozz időt a tanulásra. Legjobb délelőtt majd délután picit átismételni.

Ha magán tanárhoz mész akkor majd úgy is az ő üteme szerint fogsz haladni, de ha augusztus utolsó hetében lesz a pót akkor van még majdnem 2 hónapod hogy felkészülj, de a hétvégéket is célszerű erre áldozni.


De mivel nem tudod magad rávenni, akkor még mindig csinálhatod azt hogy ezt a hetet még áldozd pihenésre, szórakozz, kapcsolj ki és ne foglalkozz a matekkal, majd hétfőn fogod magad és belevágsz. Tudom hogy nyár van, inkább szórakoznál pihenné, de ha nem akarsz évet ismételni akkor rá kell szánnod magad a tanulásra.

Legjobb módszer az ha nem a gép előtt ülsz hanem elmész egy nyugisabb helyre, leülsz szépen és elkezdesz tanulni.

Máshogy sajnos nehéz lesz. De ha ügyesen rászánsz erre napi 2-3 órát hétvégén is többet felesleges akkor sikerülhet. És célszerű egy tanárt is felkeresned hogy tudjon segíteni.

Sikerülni fog ha komolyan csinálod, nem vészes az 20% felett mint az érettséginél meg kell adják a kettest hogy átmehess.

2013. júl. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Augusztus közepén lesz. Megnéztem a naplóját be volt írva néhány egye, állítólag házifeladat hiánya miatt:S
2013. júl. 3. 20:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Keress osztálytársat aki tudja az anyagot és segít neked!! Úgy sokkal könnyebb lenne!
2013. júl. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó ez nem is rossz ötlet köszi:D
2013. júl. 4. 00:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!