Lehetséges vagy sem?

Figyelt kérdés
12-es leszek és most a nyáron átgondoltam sok mindet és úgy döntöttem, hogy az egyik fakultációs tantárgyam leszeretném adni szeptemberben, mert továbbtanulási szándékaim megváltoztak. Annyi a probléma, hogy az iskola házirendje szerint ezt május 31-ig kellett volna megtennem, de az ugye már lassan 3 hónapja volt. Esetlegesen az igazgató ennek ellenére engedélyezheti-e, hogy váltsak?

2013. aug. 19. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt az iskoládban kell megkérdezned, mert helyenként változik.


Nálunk szeptember első hetében még le lehetett adni fakultációt, illetve az igazgatóhoz lehet kérelmet nyújtani, de általában ehhez komolyabb indoklás/meggyöző érvek kellenek. Nővéremnek annó sikerült, de azt is hallottam, hogy azóta a létszám kérdése szigorúbb lett és ezért a leadás is nehezebb.


Mondjuk mivel általában a minimum létszám miatt nem szeretik engedni leadni a tárgyat, ezért ha olyan helyen vagy, ahol ez megvan (azt hiszem 12, de lehet már más), akkor talán egyszerűbb.

2013. aug. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát jó kérdés, hogy engedélyezik-e...

A központilag meghatározott minimum létszám egyébként 10 fő. Ha ennél kevesebben lennének a csoportban nélküled, akkor tuti nem engedik majd leadni.

Ha nagy létszámú amúgy is a csoport, akkor elképzelhető, hogy leadhatod. :)

Sok sikert hozzá!

Egyébként milyen fakot szeretnél leadni és mit szeretnél továbbtanulni?

2013. aug. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kémiát szeretném leadni és pszichológusnak továbbtanulni. Orvosira szerettem volna menni, de nem megy annyira a kémia, ami szerintem nem jó előjel...
2013. aug. 21. 21:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Értem. Ez azért eléggé alapos indok. :)
2013. aug. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!