Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha két középiskolába veszik...

Ha két középiskolába veszik fel az embert (érettségi utáni) akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Diákigazolvánnyal kapcsolatban nem tudom, mi legyen?Első suliba már be van fizetve egy része a tandíjnak, de később találtam jobb sulit és oda is jelentkeztem, ez baj?

Most továbbiakban mi lenne a legjobb megoldás?


2013. aug. 20. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Érettségi után középiskola?

Ahogy látom, némi fogalmi zavar van. Tisztáznád, kérlek a dolgokat?

2013. aug. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tehát leérettségiztem egy középiskolában.Aztán érettségi után beiratkoztam egy intézménybe, ami alapítványi szakközépiskola és felnőttképző.Sokféle szakmát indítanak, van sima szakma és olyan is, ami érettségire épül.Én az utóbbira jelentkeztem.

Nos, a lényeg az, hogy felvettek ugyan arra a szakmára amit nagyon akartam, viszont az angolos csoportban már nem volt hely, ezért németre tudtak csak felvenni.Elfogadtam ezt is(A külföldi szakmai gyakorlat miatt ragaszkodom ehhez a szakhoz).Általános suli óta angolos vagyok, ami nagyon jól megy.A németet viszont nem szeretem és félek is, hogy nem tudnám annyi idő alatt megtanulni.

Aztán tudomást szereztem egy másik suliról, ahol ugyan erre a szakmára még volt hely és ott lehetnék angolos!Így oda is leadtam a jelentkezésem, holott az első suliban már a tandíj egy része is be lett fizetve és a diákigazolvány is oda lett megigényelve.

Most a másik suliban is igényelnem kell diákigazolványt.

Most dilemmában vagyok.

Nem tudom, most mi lesz, ki lehet-e jelentkezni az első suliból?És mi lesz a diákigazolvánnyal?A befizettet tandíjamat vissza lehet igényelni vajon?

A másik suliba holnap után kellene beiratkozni(az a hivatalos beiratkozás).El kell a második suliban mondani, hogy már máshová is felvettek?Mit csináljak most??

2013. aug. 20. 18:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Kiiratkozol az első helyről.

Beadod írásban, így nem mondhatják (később), hogy

"nem szóltál". Azt, hogy a pént hogy tudnád viszzaigényelni, nem tudom. Talán ha már be vagy iratkozva a másik suliba, tudsz igényelni/ vinni igazolást, hogy te oda jársz.

2013. aug. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A diákoddal én sem tudom, mi legyen.

De valószínűleg jó, h. a másik helyen is igényeltél.

Csak kicsit több volt így a plusz kiadás (mert az egyik fölösleges lesz). Beiratkozol a másik iskolába és utána az előzőből meg kiiartkozol.

2013. aug. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. aug. 20. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!