Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szakközépiskolai érettségi...

A szakközépiskolai érettségi tényleg többet ér mint egy OKJ bizonyítvány?

Figyelt kérdés

A múltkor egy ismerősöm ezzel próbált hitegetni, hogy szakmát szakközépiskolában tanuljon az ember mert az Okj semmit sem ér, mert hogy az csak 2 éves.

Ez most tényleg igaz?

Nekem is volt olyan ismerősöm aki gimnázium után ment pénzügyi tanfolyamra és mégis jól meg tudta tanulni.

Szakmai gyakorlatra is kellett járnia, a szakközépiskolában nem tudom mennyi szakmai gyakorlatot kell teljesíteni.

Van akkor valami különbség egy szakközépiskola és egy Okj-s tanfolyam között pl a tananyagban, szakmai gyakorlatban?

Annyian járnak Okj képzésekre, biztos hogy érhet valamit, akkor engem miért akarnak lehúzni ezzel a hülyeséggel?



2013. aug. 22. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:
A normális okj-k feltétele az érettségi. Szakközpben sincs máshogy, ott is egy okj-s papírt kapsz. A szakiskola az más. Oda nem kell érettségi, viszont egész életedben valószínű csak alja munkát kapsz, mert nagyon lenézik őket.
2013. aug. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem vagytok tisztaban a fogalommal.

Okj egyenlo orszagos kepzesi jegyzek.

Szakmunkasok is okj bizonyitvanyt kapnak mar tobb eve.

2018. jan. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Azt szeretném megkérdezni,hogy a régen szakmunkásképző intézet szakmunkás bizonyítvány adott ki.Valaki itt azt mondja,hogy most már a szakiskolák is okjs bizonyítványt adnak ki,igaz ez?Mi van a régen szakközép ma szakgimnáziummal ott megkapják az érettségi bizonyítványt a szakmáról csak okjs bizonyítványt adnak?Mert 1996 van érettségiztem akkor még a bizonyítvány Szakközépiskolai érettségi és képesítő bizonyítvány volt.Mióta egységes az érettségi?Azt mondhák,hogy régebben a szakközepes érettségi könnyebb volt a gimnáziuminál,igaz ez pl. matekból?Mert a szakközepes matek könyvben voltak felvételi feladatok pl. 1975-ből.Aki szakközép ből ment matek fizika szakra egyetemre ugyanazt a feladatot kellett megoldania mint egy gimisnek.
2018. dec. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

zakközépben (most már szakgimnázium) kapsz érettségit, meg ötödév után OKJ-t is. ha olyan szakra mész, akkor meg még érettségi mellé is kapsz valami papírt, meg ötödév után az OKJ-t, hasonló területről

Szakiskola csak szakma

Gimi csak érettségi


3-as, régen nemtudom mi volt, de az érettségi ma már egységes, egyik suliban se könnyebb mint a másikban

2022. jún. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!